Poslechněte si hudbu z remasteru Spyra

20. červenec 2018 19:01 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (3)

Dráček Spyro se má k světu. Toys for Bob si na remasteru klasiky z prvního PlayStationu dávají záležet, dosavadní záběry z barvami přetékajícího světa vypadají prostě skvěle. Vývojáři jsou si navíc velmi dobře vědomi, že dobrá hra nestojí pouze na grafice a hratelnosti. Také hudební složka hraje ve výsledném mixu velkou roli. V případě remasteru, kdy řady zákazníků tvoří mimo jiné také zástupy nostalgiků, platí tento fakt dvojnásob.

Ve hře Spyro Reignited Trilogy reflektují vývojáři situaci originálním způsobem. Zvuk je lehce upravený, dynamický. Hudba reaguje na aktuální dění, změní se například při soubojích s bosy a dalších předem daných situacích. Je ale pamatováno také na hráče, kteří si chtějí užít zvuky a hudbu v původní podobě. Mezi tehdejší zvukovou stopou a tou moderní, upravenou, bude totiž možné kdykoliv přepnout.

Na soundtracku navíc spolupracuje Stewart Copeland, který vytvořil hudbu pro původní hry s fialovým drakem. Na Comic-Conu v San Diegu si práci na novém Spyrovi náramně pochvaloval. „Možnost vidět fanoušky, jak zbožňovali původní hru a soundtrack, pro mě byla skvělá zkušenost, která mě tenkrát před dvaceti lety zahřála u srdce. S možností zopakovat si tuhle srandu s novou hrou se kruh uzavírá,” prohlásil Copeland.

Ve videu níže je možné porovnat originál a upravenou verzi. Studio Toys for Bob vyřešilo situaci elegantně, na své si tak přijde stará škola i hráči Spyrem dosud nepolíbeni. Hra vychází 21. září na Xbox One a PlayStation 4. Předobjednat si jí můžete na Xzone.

Zdroj: IGN

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20846175
Terepin napsal 21. 7. 2018 v 12.01

Kortan: Bude. Môj odhad je, že na PC to ohlásia na Gasmcone v auguste.

Nahlásit nevhodný obsah

20863689
tuter napsal 21. 7. 2018 v 06.41

Kortan: třeba bude na pc později, stejně jako Crash Bandicoot

Nahlásit nevhodný obsah

20922760
Kortan napsal 20. 7. 2018 v 23.16

Jediné co mě štve je, že to nebude na PC :(

Nahlásit nevhodný obsah