Mexiko Lara obdivuje za zvuků Uncharted

31. červenec 2018 11:06 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (5)

V minulém díle jsme si řekli, že Lara vždy v nebezpečných situacích přežije. A když ne, tak se o nebezpečné kaskadérské kousky musí pokoušet tak dlouho, dokud to nevyjde. Mexiko je v tomto ohledu bohatou studnicí nebezpečenství, ale zatímco minulé video se soustředilo jen na ně, tentokrát jde o krásy starobylé země jako takové.

Lara Croft tentokrát zamíří především na nehostinný Yucatán. Právě tam se nachází největší klenot dávné civilizace včetně monumentu Chichén Itzá, pozůstatku mayského města, který je zařazený v seznamu novodobých sedmi divů světa. Mayové ale obývali oblast i jihovýchodně od území Mexika, tedy například Guatemalu, kde se taktéž nachází mnoho dobových nalezišť.

I sličná dobrodružka musí ocenit krásu a majestátnost těchto jedinečných scenerií, které se vždy objeví nečekaně na kraji džungle. Za zvuků dramatické hudby se ale kromě jiného prochází v tak typických kobkách. Mimochodem, když už je řeč o hudbě... Skladba Cornered Grega Edmonsona byla součástí soundtracku k Uncharted 2: Among Thieves. Náhoda, nebo cílené rýpnutí si?

Shadow of the Tomb Raider si můžete pořídit na Xzone.cz. Hra vychází 14. září.

Zdroj: YouTube

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20874931
SpeedyRedy napsal 31. 7. 2018 v 14.19

David Plecháček: Koukl jsem nedávno po E3 na dokumenty o Mayské civilizaci a poté o Peruánské. Bylo zajímavé jak hra svým prostředím, tedy ta obrovitá civilizace v Paititi sedí na to Peru. Proč to ale píšu. Mám furt takový špatný (pro mě samozřejmě) pocit, že to co jsme viděli v CGI traileru v dubnu, ten závěr na těch pyramidách, jak Lara zachránila toho chlapce od rituálu, bude nakonec ve hře probíhat mimo ono místo. Tedy někde na druhé straně ameriky, spíše na západě v Peru či někde tam a to by mě celkem dost zklamalo, protože jsem se na tuhle oblast o které píšeš dost těšil. Vím ale, že CGI trailer byl udělán na objednávku jinou společností a makalo se na něm dost dlouho, takže se nemusí shodovat s tím co prezentuje hra samotná. Je to spíše jen taková karikatura. Yucatán bych řekl to nakonec nebude. Co mám pochytané informace z Tomb Raider fóra, tak tam se spekuluje, že úvod hry bude mexický Cozumel, poté Lara havaruje s letadlem a ocitne se někde v oblasti Peru, kde se bude odehrávat celá hra. Jsou to ale jen spíše spekulace, tak uvidíme kam se nakonec restarovaná svalovkyně zatoulá. Jen mimo téma. Trochu mě mrzí, že když má Lara takto vysportovanou postavu, že se stále hýbe tak nekoordinovaně, nezkušeně, myslím tím jako v Rise. Na druhou stranu líbí se mi, že do hry konečně zakomponovali rozhovory s pevnou kamerou a mimikou, protože v Rise byly všechny rozhovory s volnou kamerou a pohyb obličeje při mluvení byl dost strnulý. Nemyslím, tím animace ve filmečkách (kdy je grafika vždy trochu vylepšená) ale ty s in-game modelem třeba když jste oslovili domorodce pro vedlejší misi. Řekl bych že celkem pokrok.Už se těším až vypnu ty otřesně vypadající bílé římsy :-)

Editováno: 31. 07. 2018 v 14.31

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 31. 7. 2018 v 13.55

SpeedyRedy: Já ale nepíšu, že se to bude odehrávat v Chichén Itzá, ale že je to asi nejznámější mayská památka, která je, jako mnoho dalších tehdejších nalezišť, na Yucatánu. Ale že další jsou samozřejmě i mimo Mexiko, byť pořád ve Střední Americe.

Nahlásit nevhodný obsah

20874931
SpeedyRedy napsal 31. 7. 2018 v 13.38

David Plecháček: Já měl za to, že spustila sebráním dýky na ostrově Cozumel mayskou apokalypsu, poté letěla po stopách Trinity, patrně za tím artefaktem, přičemž nedoletěla, protože jak je patrné z E3 traileru, letadlo havarovalo. Lara se ocitla opět (jako v předešlé hře když byla zavalená lavinou) sama a snažila se přežít v divočině, najít Jonaha a poté se dostala do Paititi, Peruánského dávnověkého městečka (třeba rybářské lodě-vory poukazují na civilizaci Peru), kterému hrozí ona mayská apokalypsa. A zde začne válka mezi Trinity, domorodci, a mayským peklem (viz odpálená raketa nak onci ukázky). Stejně jako tomu bylo v závěru Rise. O Yucatánu a Chichén Itzá jsem nikde nic neslyšel. Je ale pravda, že jsem neviděl fleshbackové demo z Cozumelu celé, takže to tam mohli zmínit, v oficiálním prohlášení jsem si toho ale nevšiml. Patrně máte více informací nežli veřejnost.

Editováno: 7. 08. 2018 v 08.31

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 31. 7. 2018 v 13.19

SpeedyRedy: Hledá mayský artefakt, v Jižní Americe byli Inkové.

Nahlásit nevhodný obsah

20874931
SpeedyRedy napsal 31. 7. 2018 v 12.20

Architektura odpovídá té z Peru, řekl bych, v Mexiku je jen úvod hry, tedy na ostrovu Cozumel poté se Lara přesune letadlem do oblasti Peru. Odkud máte informace které uvádíte? Slyším to poprvé.

Nahlásit nevhodný obsah