Patnáct minut z morem prolezlého Plague Tale

23. srpen 2018 11:31 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (2)

Středověkých her příliš nevychází, natož takových, které by se zaměřovaly na civilní příběhy obyčejných lidí zkroušených těžkou dobou. A Plague Tale si bere za cíl toto status quo změnit. Na Gamescomu se tento zajímavý samozřejmě nachází, a hráčům, kteří nejsou na místě, vývojáři posílají gameplay video.

A Plague Tale: Innocence se odehrává v polovině 14. století. Francie na tom není zrovna nejlépe a k tomu všemu ji decimují přívaly krys. Krys, které šíří mor. V jedné takové vesnici se nachází i hlavní dvojice Amicia a Hugo, kteří chtějí utéct a zachránit si tak vlastní život. V cestě jim ale stojí jak všudypřítomná nemoc, tak všudypřítomné krysy, které drží dál jen zapálená louče starší dívky.

Hra bude hodně spoléhat na puzzly a využívání jediné zbraně proti přenašečům moru, ale také na to, jak si tento oheň obstarat. Zdejší kotliny totiž ještě kompletně nemřeli a stejné nebezpečí představují i lidé. A ti mají čas od času třeba lucernu, kterou můžete využít i vy. Jak se ale v takové situaci zachovat? Inu, můžete jí kamenem rozbít a nechat krysy, aby dokonaly dílo zkázy. Focus Home se zkrátka vytasil se hrou, která si nebere servítky čiší z ní temná dobová atmosféra na hony daleko.

Zdroj: DSO Gaming

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20860885
Corvus von Corax napsal 25. 8. 2018 v 10.19

Znamenám si jako černého koně někam mezi vynikající Hellblade. Tudíž mezi hodně zajímavé, menší tituly. Nemyslím po stránce hratelnosti. Rozhodně velká zajímavost se skvělou atmosférou.

Editováno: 25. 08. 2018 v 10.32

Nahlásit nevhodný obsah

20867909
Kromik3 napsal 24. 8. 2018 v 10.09

Zasazení hry a to že hlavní prvek je vypořádat se s morem a hordou krys nezní vůbec špatně,ale ta animace jak se krysy přesně drží ve stínu a neudělají ani krůček v před a naráží jak kdyby do neviditelné stěny je dost funny.

Nahlásit nevhodný obsah