RDR 2 bude obsahovat first person pohled

21. září 2018 08:10 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (4)

S blížícím se vydáním Red Dead Redemption 2 vyskakují informace o hře jako houby po dešti. V minulosti jsme psali třeba o tom, že hra bude obsahovat pouze jednoho hrdinu, dále pak o podrobnostech ohledně online části hry, na níž si bohužel budou muset hráči ještě nějaký čas počkat. Poslední informace se nesou na pozitivní vlně. Co byste řekli třeba na možnost projít si hru ve first person pohledu?

Jistě si vzpomenete na GTA V, do něhož časem pohled z první osoby přibyl, konkrétně do verzí na aktuální konzole a na PC. Pro mnoho hráčů byl tento moment impulzem k tomu, aby si kampaň prošli ještě jednou. RDR 2 by měl obsahovat first person mód hned v základu. Kamera by přinejmenším mohla podpořit imerzi do krásného prostředí hry.

Další zajímavé informace se týkají možností ohledně oblékání postavy. Hráči si budou muset dát pozor na aktuální počasí a podle něj přizpůsobit ošacení. Pokud budou počasí ignorovat, mohou očekávat negativní dopad na výdrž. Pobíhání v prudkém lijáku pouze v košili se rozhodně nevyplatí. Arthur také čas od času dostane hlad, hráči se tedy budou muset postarat o nějaký ten žvanec. Zde vývojáři nasadili systém známý z GTA: San Andreas. Pokud se bude Arthur přecpávat, ztloustne, což logicky opět ovlivní jeho výdrž.

Důležitým mechanismem hry je také hráčova čest. Z minulosti se již ví, že NPC postavy reagují na hráčovo chování. Reputaci si může poškodit spácháním zločinu. Wanted level klesá rychleji, pokud hráč použije šátek k zamaskování obličeje. Ze svých prohřešků se následně sice může kdykoliv vyplatit, NPC postavy si nicméně budou jeho chování pamatovat, což se projeví v následné interakci.

Hráči si mohou také přečíst zdejší noviny, v nichž se mimo jiné budou zrcadlit aktuální události ve světě. Malou zajímavostí je také možnost ochočit si psa. Ten sice Arthura nebude následovat, alespoň si ho ale zapamatuje a příště už na něj nebude zběsile štěkat.

Co říkáte na nové informace? Máte radost z first person pohledu, nebo raději hrajete z pohledu třetí osoby? Dejte nám vědět v diskuzi. Hra vychází 26. října na Xbox One a PlayStation 4. Objednat si jí můžete na Xzone.

Zdroj: GamingBolt

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880185
rezz3t napsal 21. 9. 2018 v 18.31

jo to meneni postavy me docela chybelo v gta 4 a 5 doufam ze se to v 6 vrati

Nahlásit nevhodný obsah

8010309
bukrr napsal 21. 9. 2018 v 15.00

Moje "konzerva já" by prostě chtělo jen první RDR v lepší grafice, ale zároveň s ničím zmíněným nemám problém, protože R* prostě umí a nemám důvod se bát o implementování survival mechanismů.

Nahlásit nevhodný obsah

20876347
Cimba4 napsal 21. 9. 2018 v 13.19

Funkce first person jde mimo mě. Ale určitě většinu potěší. Jinak ať už je to venku!!!

Nahlásit nevhodný obsah

20869961
Krutoprd napsal 21. 9. 2018 v 11.27

Dost se těším a líbí se mi, že opět vužijí nějaké věci ze SA. Hra roku přichází

Nahlásit nevhodný obsah