Ubisoft podpoří Project Stream od Googlu

2. říjen 2018 10:00 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (2)

O streamování her se v poslední době mluví docela často. Sony jako jedna z prvních velkých firem už svoji službu má v podobě PlayStation Now. Ta ale ještě není v takovém stavu, abychom ji mohli považovat za plnohodnotnou náhradu klasického hraní. Na letošní E3 konferenci Microsoftu bylo oznámeno, že také s těmito technologiemi pracují. Nyní se do těchto vod vydává i Google se svým Projectem Stream. Dnes se k němu s oznámením přidal Ubisoft. V rámci Projectu Stream si budete moci zahrát i jejich nejnovější AAA titul – Assassin's Creed Odyssey.

K dispozici bude hra už 5. října a k jejímu hraní nebude třeba nic stahovat, protože vše bude probíhat skrz prohlížeč Google Chrome. Přístup ke hraní dostane ale jen omezené množství hráčů, a navíc je služba zatím jen pro uživatele z USA. Prvotní nadšení se tedy pro evropské hráče okamžitě vytrácí. Můžete si sice o přístup zažádat skrz VPN, ale vzhledem k tomu, že pro samotné hraní potřebujete co nejlepší připojení k internetu a nízký ping, není to úplně nejlepší řešení.

Google ale podle všeho bude svoje streamovací služby rozšiřovat hned jak to bude možné. V jejich vyjádření se můžete dočíst, že stejně jako je streaming ideální pro hudbu a videa, tak to stejné v budoucnu nastane i v případě videoher. Prý bude tento krok ještě mnohem zásadnější než v případě videí.

Celkově jsme zatím moc úspěchů se streamováním her neviděli. Google na jejich vývoj má ale dostatek zdrojů. My jen doufáme, že příchod Projectu Stream do našich krajin nebude trvat tak dlouho, jako v případě PlayStation Now. I když už nějaký ten rok služba běží, u nás ji stále oficiálně používat nemůžete.

Zdroj: SegmentNext

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
8325995
rappix napsal 2. 10. 2018 v 16.45

Já bych to zase tak černě neviděl. Je to prostě jen další evoluční krok herního průmyslu. Navíc to streamování i vzhledem k těm požadavkům nikdy nebude pro všechny. Takže nějaká obava že by to zcela nahradilo fyzické nosiče je dle mě zcela zbytečná.

Je ale zajímavé že Ubisoft se snaží s AC: Odyssey o jakýsi průlom na poli streamování her. V japonsku si lze koupit AC: Odyssey i pro Nintendo Switch a taky se jedná o streamovanou verzi.

Nahlásit nevhodný obsah

20851060
Legoldos napsal 2. 10. 2018 v 10.35

nadšení? jaké nadšení proboha, copak si neuvědomujete, že pokud se hry budou jen streamovat, tak nás mají vydavatelé kompletně v hrsti? už si ani nekoupíte single player hru, ale jen si ji pronajmete na učitou dobu dokud vydavatel neřekne dost a už si ji nikdy nezahrajete, protože ji nebude streamovat a nikdo pro ni nevytvoří emulátor (v případě mrtvých online her), protože nebudou dostupné žádné data

dnes umíraj jen online hry, když o ně není zájem a spousty hráčů přijdou o peníze a čas (viz wildstar), který do toho investovali a díky stramování nás to čeká u single player her

skvělá budoucnost

Editováno: 2. 10. 2018 v 10.39

Nahlásit nevhodný obsah