Cyberpunk aktuální generace zvládne

15. říjen 2018 18:03 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (7)

Cyberpunk 2077 je určitě jedním z nejočekávanějších herních titulů současnosti. To, jak bude vypadat, už naštěstí víme. Částěčně už i víme, jak se bude hrát a co v něm bude možné dělat. Je tu ale ještě další palčivá otázka. Není Cyberpunk 2077 spíše hrou na generaci následující? CD Projekt se k tomuto ožehavému tématu opět po několika týdnech vrací.

Už delší dobu se živě spekuluje o tom, zda-li tak obrovský a technicky náročný počin dnešní konzole zvládnou. Vždyť Phil Spencer na letošní E3 potvrdil, že Microsoft skutečně pracuje na nových konzolích a ani Sony není nikterak pozadu. O PlayStationu 5 už se také nějakou dobu vášnivě mluví. Jak to tedy bude s Cyberpunkem 2077?

Ano, CD Projekt RED už fanoušky dříve ubezpečoval, že jejich nejnovější hra určitě na součastnou generaci vyjde, ale zdá se, že ti o tom stále přesvědčení nejsou. Nebo si to alespoň myslí level designer CD Projektu Miles Tost. Ten v nedávném rozhovoru pro GamingBolt všechny ubezpečil, že Cyberpunk 2077 si určitě zahrajete na stávající generaci konzolí. Jak sám zmiňuje, tak "nedávno vydané tituly jasně ukazují, že dnešní generace má stále ještě spoustu šťávy" a on sám se nepřestává divit, co všechno se dá ještě dokázat. Je pravda, že na tom něco bude. Koneckonců takové God Of War vypadá i na základním PlayStationu 4 skvěle. Sám vývojář pak dodává, že čím déle autoři s daným zařízeným pracují, tím lépe mu porozumí a naučí se jeho výkon ždímat na maximum. Majitelé staré generace by se tedy neměli bát, že si hru nezahrají a budou nuceni kupovat novou konzoli. Je zde ale stále otázka, zda-li hra nevyjde na obě generace. Z toho by pak vyplývalo, že by mohlo dojít k "downgradu" hry a o tom samozřejmě slyšíme jen neradi.

Ať už to bude jakkoliv, na odpověď si budeme muset ještě počkat. Oficiální datum vydání ještě stále nebylo zveřejněno, i když podle jednoho úniku, který má na svědomí turecký vydavatel Bilcom, by mělo k vydání dojít už někdy příští rok. A jak to vidíte vy? Myslíte si, že vývojáři dostojí svým slovům a z naších krabiček přeci jen vytáhnou ten skrytý výkon? 

Zdroj: Segmentnext

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
8111026
jedimfp napsal 16. 10. 2018 v 08.57

zrovna hraju AC odysey na xoneX a vypada to i bezi fantasticky,proc by nemohl i cyberpunk

Nahlásit nevhodný obsah

20845348
Lahva napsal 16. 10. 2018 v 01.52

Sarakat: taky bych očekával něco jako GTAV scénář.

Nahlásit nevhodný obsah

20922534
Sarakat napsal 15. 10. 2018 v 22.01

Vydat na současné konzole to prostě musejí, jinak by byli v háji. Prodaný počet současných konzolí je jasný argument. A počítám, že časem vydají remastr.

Nahlásit nevhodný obsah

20882063
Jack Danger napsal 15. 10. 2018 v 18.41

Konzole zvládaj všechno a vypadá to skvěle, a i kdyby cyberpunk vyšel v lepší verzi na novou generaci konzolí, tak za tu cenu je to stejně super. Můžete si koupit playstation, xbox, VR a další příslušenství a furt je to všechno dohromady levnější než novej mobil

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 15. 10. 2018 v 18.39

V1nn13: možná si na tom daj, víš, prostě víc záležet, hry jako God of War nebo novej Spiderman ukazujou že pokud na něčem vývojáři zamakaj tak to může vypadat nádherně i bez vybavení za 40tisíc a jet to plynule, stejně jako na ps3 vycházeli nádherný hry jako Uncharted 3, ano všechno tohle jsou exkluzivity, co ale brání tomu aby nad konverzí CDPR trochu zamakal aby se jim vyrovnal, cesta jak udělat fenomenální hru na ne zrovna fenomenálním hw existuje akorát většina firem není schopná udělat ani hru co ti jede plynule na dvou titánech natož na konzoli, to není ovšem vina hw ale vývojářů. Podle mě by měla většina firem oprášit jedno takový slovíčko, říká se tomu optimalizace, který přestali využívat asi před deseti rokama.

Nahlásit nevhodný obsah

20880959
V1nn13 napsal 15. 10. 2018 v 18.32

To by me zajimalo jak to bude vypadat :D uz ted maji konzole problem zvladnout dnesni hry na 30 fps a medium detaily v porovnanim s PC verzi

Nahlásit nevhodný obsah