RDR2 má nejúspěšnější víkendový launch

30. říjen 2018 15:28 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (3)

Opět k Red Dead Redemption 2. Už teď je jisté, že se jedná o produkt, který nemá obdoby. Těžko říct, zda a kdy se situace bude opakovat, každopádně na současné generaci pravděpodobně nikoli. Nejde o to, že by snad hra posunula laťku žánru tak vysoko, že by drvalo bůh ví jak dlouho, než se k ní kdo jen pokusí přiblížit, ale jde spíše o to, jak na ní reagují hráči. A ti z ní dělají produkt, který snese srovnání jen se svým starším bratříčkem – sérií GTA.

Vydavatelství Take-Two se společně se samotným Rockstarem pochlubilo, že Red Dead zažil ten nejlepší „otevírací“ víkend nejen v historii videoher, ale v historii celého zábavního průmyslu. Během prvních tří dní hra utržila z celého světa přes 725 milionů, což nemá nikde v historii obdoby. A pokud je má, opět jen a pouze díky Rockstaru. Během prvních tří dní vydělala jedna hra více peněz. Asi víte která – Grand Theft Auto V ale bohužel vyšlo v úterý, nicméně za stejné období inkasovalo o fous více, přes miliardu dolarů.

Z tiskové zprávy vyplývají i další informace, které hovoří o fenoménu, který se v pátek zrodil. RDR2 totiž stanovil nové rekordy i na PlayStation Network. Žádná hra historicky neměla více předobjednávek, neprodalo se jí tolik ani během prvního dne, ani během prvních tří dní (tentokráte nemluvě pouze o víkendu).

Samozřejmě se většina médií vrací k tomu, za jakou cenu. To je otázka, a těžko říct, zda-li na ní někdy nalezneme odpověď. Někteří ale myslí, že objevili další střípek do této spletité situaci, kdy někteří poukazují až na nelidské chování k zaměstnancům Rockstaru, především co se týče délky pracovní doby. Tento odkaz se nachází přímo v RDR2, stačí zajít k překupníkovi zbraní a přečíst si pár řádek u základního „Cattleman“ revolveru.

„Byl vytvořen zkušenými pracovníky, kteří na něm pracovali nekonečné hodiny každý týden i o víkendech, za mrzký peníz, aby vytvořili ten nejlepší revolver na trhu,“ říká místní katalog. Shodou okolností byla zbraň vytvořená ve Worcesteru, v Massachusetts, nedaleko současného Bostonu. A hlavně co by kamenem dohodil od města Andover, kde sídlí jedna z největších poboček Rockstaru, New England.

Nebudeme ale kazit oslavy. Přinejmenším se teď spokojíme s tím, že velkolepá hra s sebou přináší i velké oběti. Nakolik se ukáže, jak byly dobrovolné, a jak se týkaly jen bratrů Houserových a několika mála vyvolených okolo, to už nechme na jindy. Teď si Rockstar nezaslouží nic jiného, než gratulace.

Zdroj: Take-Two

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 31. 10. 2018 v 16.18

Aktivita vydavatelů vyprodukovat vždy nějaké to "nej" bývá nádherně absurdní. Nej-víkend (když GTAV se nevydalo před víkendem), nejvíc předobjednávek (na PSN). Je zajímavé podívat se na originál zprávy, sjet úplně dolů a přečíst si ten právnický kec na konci, který uvádí, že všechny informace nejsou "historical facts" a jsou založeny jen na "belief" a "expectations". Nebo-li jsme tam napsali, co jsme chtěli a vy, média, to pěkně rozneste mezi prostý lid.

Editováno: 31. 10. 2018 v 16.18

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 30. 10. 2018 v 20.07

Desur:
RDR2 - víkend
GTAV - vyšlo v úterý, tzn. první tři dny na víkend nevycházely.
Takže RDR nejsilnější víkend, GTA nejsilnější vůbec. Je to v novince.

Stejně tak to o předobjednávkách, ta pasáž se týká jen PSN. V případě GTA hovoříme o jiné situaci, neboť PS3 neměl nad X360 převahu, tudíž prodeje byly vyrovnané rovnoměrně. To v případě RDR2 neplatí. Opět, je to v novince, byť bez toho vysvětlení s poměry v minulé generaci .

Nahlásit nevhodný obsah

20922890
Desur napsal 30. 10. 2018 v 18.31

Nejde tento článek tak trochu proti sobě? "Během prvních tří dní hra utržila z celého světa přes 725 milionů, což nemá nikde v historii obdoby." A další věta už oznamuje, že rekord překonalo GTA V, které mělo miliardu za 3 dny pokud se nepletu a prvních 24 hodin vydělalo 800 milionů dolarů.
"Žádná hra historicky neměla více předobjednávek, neprodalo se jí tolik ani během prvního dne, ani během prvních tří dní (tentokráte nemluvě pouze o víkendu)." Neprodalo se ji více během prvního dne, zase bude apelovat na GTA V, kterého se muselo prodat logicky více, kvůli ceně hry, která byla v té době levnější než je nyní Red Dead a stačí mu prodat méně kopií, aby "dohnal" GTA V v prodejích. Pokud si (ne)vybavuji, tak GTA V nemělo extra drahé edice. Pokud ano, tak bych chápal/byl schopen uvažovat, že RDR2 překonalo GTA na počet prodaných kusů, jinak se mi zdá, že nás vývojáři klamou čísly, asi aby bylo vidět, že každá hra, kterou vydají si uzurpuje veškeré možné rekordy.

Nahlásit nevhodný obsah