Mlácení feministek v RDR2 vyvolává emoce

8. listopad 2018 11:30 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (43)

Rockstar Games a kontroverze jdou ruku v ruce už celá léta. Občas ale problémy nepramení pouze z využívání citlivých témat v rámci příběhu. Red Dead Redemption 2 je ve všech ohledech dospělá hra, která k problémům tehdejšího divokého západu přistupuje velmi zodpovědně. Hráčům ale dává v chování k NPC poměrně volnou ruku.

Využívá toho například uživatel YouTube s přezdívkou Shirrako. Od vydání hry vydal celou řadu videí s vypovídajícími názvy typu: “Red Dead Redemption 2 - Zmlácení otravné feministiky”. Vedle mlácení sufražetky ji v dalších videích například svazuje a předhazuje krokodýlům. V rámci příběhu to úplně smysl nedává, rozpolcený hlavní hrdina má k hnutí sufražetek kladný vztah a ve městě Rhodes dokonce podporuje jejich činnost. Hlasitá NPC bojovnice za ženská práva v Saint Denis je ale entitou, se kterou můžete nakládat jak chcete.

Kontroverzní námět videí samozřejmě rozpoutal celou bouři reakcí na všech stranách konfliktu. YouTube se nakonec rozhodl zakročit a situaci vyřešil smazáním některých problémových videí. Po následné vlně negativních reakcí komunity jsou ale na síti zpět.

“Komunitní předpisy YouTube zakazují, mimojiné, vyobrazení mimořádného násilí, nahoty, nebezpečných či ilegálních aktivit a projevů nenávisti,” vysvětlil kroky serveru jeho mluvčí zpravodajskému webu BBC. Zároveň přiznal, že ke kreativnímu charakteru počítačových her se přistupuje o něco obtížněji.

Za svým rozhodnutím si ale tým zřejmě příliš nestál a Shirakko dále sbírá zhlédnutí. Zmíněné nejsledovanější video jich už má více než milion a půl. Nově se také zaměřuje na Mexičany, asiaty nebo bezdomovce.

Podobná situace nastala i před několika lety v případě videí z Watch Dogs, kde vtipálci, dle svých slov, "dělali svět lepším”. Původní videa, kde autor zabíjel muslimy, imigranty, postižené či přeživší katastrof ale dnes na YouTube nenajdete.

 

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20813205
lukinsonsssr napsal 8. 11. 2018 v 13.06

Roteiro: nezmeni, ustupovat R* v tomto tak mu klesnou prodeje. Jejich hry berou lidi - hlavne casual segment - tak ze si tam muzu delat s kym chci, co chci.

Nahlásit nevhodný obsah

20923128
Roteiro napsal 8. 11. 2018 v 12.14

Já jsem video viděl. Šel jsem do hry a trochu si taky pohrál. Holýma rukama, mačetou a dynamitem. Udělal jsem to jen proto, že jsem věděl, že to brzo změní. Jinak by mě to ani nenapadlo.

Nahlásit nevhodný obsah

20915439
mrs.easyyy napsal 8. 11. 2018 v 12.09

Normální člověk (z mého pohledu normální) se na to podívá a buď se zasměje nebo ne a za pár dní si ani nevzpomene, že to viděl.

Nahlásit nevhodný obsah