Microsoft možná koupí IO Interactive

22. listopad 2018 12:45 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (5)

V posledních dnech jsme vás informovali o tom, že Microsoft získal několik velkých studií, které nyní budou dělat exkluzivní tituly pro jejich platformy. Podle uniklých informací s tím ale ještě nekončí. Prý si brousí zuby na studio IO Interactive.

Sice to není oficiální informace, ale na důvěryhodnosti jí přidává to, že ze stejného zdroje přišlo tvrzení, že Microsoft odkoupil Obsidian. Jak už dnes dobře víme, tato informace byla pravdivá. Bylo by to tedy už podruhé za krátkou dobu, co se IO Interactive zase přesouvá do jiného vlastnictví. Ještě když byl vývoj Hitmana 2 v začátcích byli stále pod Square Enixem. Následně i s jejich slavnou značkou přešli pod křídla Warner Bros..

Pokud by se to opravdu potvrdilo, tak je docela dobře možné, že následující Hitmany bychom si už na PlayStationu nemohli zahrát. Stejně jako u ostatních studií jistě bude Microsoft chtít, aby jejich nové tituly byly jen pro PC a Xbox.

Jsme velmi zvědaví, co vzejde z nově získaných studií jako je Obsidian, Playground Games nebo Ninja Theory. Všechny tyto týmy v minulosti dokázaly, že hry opravdu dělat umí, takže není důvod pochybovat o tom, že chystají něco opravdu velkého. Nesmíme zapomínat ani na nový tým The Initiative, ve kterém se sešli talentovaní vývojáři z celého světa. První novinky očekáváme na příští E3. Microsoft tam bude tím největším tahákem vzhledem k tomu, že Sony se ročníku 2019 účastnit nebude.

Zdroj: SegmentNext

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
7739207
spoock napsal 22. 11. 2018 v 20.46

Pokud MS donuti udelat IO Blood Money 2, doda jim zdroje, ktere zvednou kvalitu dalsich Hitmanu o dalsi level, tak jsem pro, hlavne at ta serie bychazi dal na PC. Tuhle serii mam s PC spojenou, i kdyz vesele hraju na PS4.

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 22. 11. 2018 v 18.58

Ocelotr2.1: když čtu co z tebe leze... to snad není ani možné.

"P.S. citelně chybí Japonci. protože za každou revoluční myšlenkou v single player hrách stojí v posledních dvaceti letech Japonec." Tohle myslíš vážně? :-D Japonci jsou posledních 10 let herně na dně, nic pořádného z nich nevylezlo a je to čím dál horší. Neokážou pořádně udržet krok se západem, který je ve vývoji her o mílové kroky jinde.


A o jakých jménách mluvíš? Ti vývojáři se v podobných studiích střídají jak ponožky. Poslední dobou bylo dost novinek, jak MS přebírá talenty jiných studií k sobě. Takže kde je chyba?

PS: God of War sice dostával dobré známky, ale žádný kalibr to zrovna není... hra s jednoduchým gameplayem a stupidním příběhem. Vychází mnohem lepší hry, ke kterým by se mělo vzhlížet a ne k tomuto zrovna.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 22. 11. 2018 v 14.14

Snco1301: To není kritika. To je jak to vidim. já nepochybuju, že jsou tyto tři týmy plné schopných lidí. Jen ty vizionáři chybí. Kolik lidí zná kdo z těch týmů vyjma 'Avalloneho ? Já vim že hudbu v Hitmanovi dělal po jistej čas Jesper Kyd a to je všechno. A ano MS posiluje = pro příští generaci. na hry XONE maj tyto akvizice nulový význam.

Nahlásit nevhodný obsah

20917846
Snco1301 napsal 22. 11. 2018 v 14.01

Ocelotr2.1: Tak se to ale běžně dělá. Prosperující studio by stálo mnohokrát více. Koupí se polomrtvé studio a udělá se z něho právě to prosperující. Tady není kritia na místě

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 22. 11. 2018 v 13.40

Microsoft kupuje týmy, které bych označil "u konce s dechem". Inixile, Obsidian, Io. Všechny týmy prošly crofdfundingem a zbavením se vydavatelů (IO se zbavilo vydavatele a jelo půlku Hitmana za vlastní cash). INXILE a OBSIDIAN prošli crowdfundingovou mánií aby se každý z jejich produktů míň a míň prodával. Inxile produktys bych označil za PŘEHODNOCENÝ nic moc srágory alá 1990. viz. Wasteland2. Jak tohle mohlo dostat osmičky ?BEZ' STEALTHU ! Avallone "hlava" všech příběhů Obsidian, odchází. hitman 2 si nevede dobře. torza\s nejasnou budoucností a jak to tak vypadá v tvůrčí krizi kupuje MS.

Ať IO udělá FREEDOM FIGHTERS 2. Geniální, geniální, geniální hra a jedno z nejskvělejších a nejoriginálnějších ovládání na konzolích.

P.S. izometrická RPG nejsou GOD OF WAR. Může z OBSIDIAN vypadnout hra tohoto kalibru ? Může. Za 3 roky nejdřív.

P.S. citelně chybí Japonci. protože za každou revoluční myšlenkou v single player hrách stojí v posledních dvaceti letech Japonec.

Editováno: 22. 11. 2018 v 14.04

Nahlásit nevhodný obsah