Hodnotíme nový obsah pro Battlefield V

6. prosinec 2018 15:36 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (9)

Před cirka 24 hodinami uvolnili vývojáři ze studia DICE po drobném zpoždění masivní patch, který krom mnoha oprav a vylepšení přinesl především tunu nového obsahu. My jsme ho již zvládli otestovat, proto přijměte pozvání na zhodnocení toho, jak se rozjezd služby Tides of War, která bude zajištovat přísun nového obsahu do Battlefieldu V, vlastně povedl.

Zaprvé, konečně jsme se dočkali poslední kapitoly singleplayerového režimu War Stories. První tři zůstaly se svou kvalitou cesty někde na půli cesty, ani to však bohužel nelze říct o tom posledním, The Last Tiger. Jak už název napovídá, hlavní roli v něm bude hrát německý tank Tiger I, potažmo jeho velitel, německý voják Peter Müller.

Celá část zabere něco málo přes hodinku, a byť obsahuje i krátké pasáže na vlastních nohou, větší část strávíme ostřelováním spojeneckých tanků na nizozemských mapách Rotterdam a Devastation. Povětšinou je hráč v roli neohroženého tankisty, pod jehož náporem padají celé divize nepřítele. Navíc nemá příliš šanci uhnout z předem dané cesty, pouze jede dopředu a ničí jeden tank za druhým. Přitom historicky je tato část zasazena na úplný konec války, kdy Němci ustupují, nicméně zde to vypadá, že jediný tank snad dokáže zvrátit průběh. Dojem kazí í skutečnost, že v celé kampani pro jednoho hráče se nevyskytují hákové kříže, zde však je tento nešvar nejvíce patrný, jelikož všude okolo visí různé jiné nacistické symboly. Přitom na výskyt svastiky ve hrách jsme si už tak nějak zvykli.

Nicméně za některé rozhodnutí lze autory pochválit. Kvalita animací je znovu vysoká, navíc tentokrát jsme se dočkali i jejich komentáře ohledně dezerce, uvědomění si hrůz války či zapojení dětí do zoufalé obrany před nepřítelem. Nicméně poslední War Story zůstala za očekáváními a nevylepšila tak příběhovou stránku hry, jež sice neurazila, ale ani nenadchla.

Většinu hráčů však více zajímají novinky v multiplayeru. Ten krom jiného obohatila zbrusu nová mapa Panzerstorm, kdy se přesuneme do roku 1941, a německého postupu západní Evropou. Konkrétně budeme válčit na belgických bojištích, především ve vojenské technice. Na mapě jsem odehrál několik kol v Conquestu, a byť jsem především pěchotní hráč, Panzerstorm jsem si relativně užíval. Celá situace mi připomíná mapu Heligoland Bight z Battlefieldu 1, kde se hráči utkávali na lodích, vzducholodích a křižnících. I zde byla pěchota upozaděna a mně to vlastně nevadilo. Na nové mapě pro Battlefield V mají pěšáci šanci bojovat mezi body C, E a D, přebíhání mezi ostatní body nedává moc smysl. Mapa je to opravdu gigantická, proto využívání letadel, ozbrojených vozidel a letadel je klíčem k vítězství. Celkově se z pohledu herního designu nejedná o žádný geniální kousek, nicméně až na Panzerstorm dojde v rotaci map řada, s chutí si ji jednou za čas zahraji.

V rámci patche jsme se dočkali i mnoha vylepšení hry pro více hráčů, my v následujících bodech shrneme ty nejdůležitější:

  • Byla přidána nová animace, kdy vrchní střelec tanku se může schovat a lépe tak čelit případnému ostřelování (na PS4 se jedná o tlačítko kolečka),
  • Mechanika v Conquestu, která pomáhala horšímu týmu dohnat ten lepší, byla utlumena pouze pro případy, kdy rozdíl ve skóre je skutečně velký,
  • Byla snížena síla a počet munice některých letadel,
  • Automatický spawn na začátku kola byl zrušen (krom módu Final Stand),
  • Během Airborne bude ikona bomby viditelná pouze na krátký okamžik poté, co daný hráč bombu sebere, následně už nikoliv,
  • Frontlines byly navráceny do podoby z Battlefieldu 1, tedy opět je nutné interagovat s M-COM stanicemi,
  • Bylo přiděleno více tiketů obou týmům v rámci Conquestu, Domination a Breakthrough, což bude mít za následek prodloužení zápasů
  • Proběhl taktéž balanc některých zbraní (oslabení KE7, M1928, posílení Panzerstorm, snížen počet nožů z 6 na 2).

Dále do hry přibyla tréninková střelnice, kde až s dalšími třemi hráči si můžeme otestovat různé zbraně a vozidla. Krom toho započala první kapitola Tides of War zvaná Overture, díky čemuž hráči můžou úspěšným plněním úkolů získat novou zbraň VGO a další drobné obměny, hlavně co se týče customizace. Když už jsme u ní, nyní si můžeme upravovat i vzhled vozidel. Overture trvá ode dneška do 26. prosince, během té doby nabídne mnoho výzev, úkolů a samozřejmě odměn.

Nuže, novinek v tomto patchi není vůbec málo. Přesto po něm zůstává tak trochu pachuť. Sice jsme se dočkali některých změn, po kterých komunita volala, přesto si myslíme, že vydání celé hry mohlo ještě být o dané dva týdny pozdrženo a tento obsah mohl být součástí launchové verze. A nelze ani nepřipomenout jednodenní zpoždění dané bugem, o kterém se vývojáři dozvěděli jen pár hodin před samotným vydáním updatu. Co na vše výše uvedené říkáte vy? Dejte nám vědět do diskuze!

Zdroj: Vlastní

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20897100
JosefSvejk napsal 8. 12. 2018 v 19.11

Internetem ta hra nepadá. Je to oficiální Bug, který se objevil po Update. Mě to někdy spadne po 20 minutách a někdy i po hodině. Včera mi to spadlo tak, že se mi sám restartoval počítač. Předtím to padalo taky, ale kvůli nastavení zvuku(když jste měli nastavené Headphones 3D a nebyly zrovna zapnuté v PC) nebo kvůli DX12. Také to padalo lidem s AMD. Jinak tam jespousta Bugů jako propadajícá Ammo crate do země nebo skrze koleje z mostu atd. Také bohužel se blbě plní Assigment s použitím Ammo a Heath cratů jelikož je nikdo nepotřebuje. Lidi je úplně ignorujou. Ale dokončil jsem první týden Overtune a mám Vickerse K a skin na něj.

Nahlásit nevhodný obsah

20876673
rohaac napsal 7. 12. 2018 v 21.12

DeviR1: Noo ja nevim zkus jestli ti to dělá i jinde. Já jsem dnes u BF5 kvůli tobě seděl snad 4 hodiny abych to otestoval :D U mě dnes ani jednou to co píšeš to je divný.
Jo jo mult'ák je parádní. Tides of War pěkný funkční přehledný zábavný.
Ale ta helma ! To když jsem viděl. To je jak píšeš over the top jako prase. Abych byl upřímnej co je moc to je moc. Beru výbavu s nadhledem místo helmy mu dám jen brejle a jedem. Ty jo ale ta helma. Uvidíme jak to bude vypadat na bojišti

Editováno: 7. 12. 2018 v 21.14

Nahlásit nevhodný obsah

20875788
DeviR1 napsal 7. 12. 2018 v 18.28

rohaac: Internetem to samozřejmě být může, ale před patchem jsem tento problém neměl. Zkusím se na to podívat, protože mě ten mulťák fakt baví. A ty odměny v Tides of War se mi líbí, hlavně ta helma co bude jako odměna příští týden, nebo kdy to má být, je fakt skvělá. Je to sice over the top jako prase a hateři si zase budou zlostí rvát vlasy jak je to neautentické, ale já bych takových šíleností uvítal co nejvíce.

Nahlásit nevhodný obsah

20876673
rohaac napsal 7. 12. 2018 v 11.10

lukys.b: Ne takový jako ty už se "pořádnýho" BFka nikdy nedočkají protože vždycky najdou něco špatně. Takže si trhněte nohou rozmazlenci. Já jsem psal že hotovo není co se bugů týče, ale hrát se to dá naprosto krásně. Ted' po tomto patchi je to uplně v klidu před ním to bylo špatný o tom žádná. A co se gameplaye týče tenhle BF5 je o třídu lepší než BF1.

Editováno: 7. 12. 2018 v 11.13

Nahlásit nevhodný obsah

7519761
MaxLaMage napsal 7. 12. 2018 v 08.00

Pravděpodobně to bylo mou neinformovaností, ale čekal jsem od Tides of War něco jiného, než prachsprostej progress systém z Fortnite. Ale tak, darovanýmu koni. Jen čekám, kdy bude premium pass na tohle a, aby ti tiery lítaly líp.
Každopádně nová mapa mě hodně překvapila, řadím ji mezi nejlepší v BFV (což není tak těžké, dobré jsou tam asi tři, zbytek celkem trash).
Opravené bugy super, ale stále dlouhá cesta před námi. Ale pokud budou přidávat mapu v tempu jednu měsíčně, tak by to snad mohlo stát za to.

Nahlásit nevhodný obsah

20922511
lukys.b napsal 7. 12. 2018 v 07.12

Tohle "BF1 v hc módu" sem koupil, vyzkoušel a už sem zpátky v BF1/4. Bugy jako častý smrti na jednu kulku, občas nesmyslná fyzika letadel apod budou opravovat zase dva roky jako vždy. Ale když se najdou spokojený lidi jako rohaac tak se pořádnýho BFka, kdy nemusíme čekat víc než rok na opravy, nikdy nedočkáme. A teď to EA už dokonce nabízí za poloviční cenu když máte BF1 a 4 :)

Editováno: 7. 12. 2018 v 07.14

Nahlásit nevhodný obsah

20876673
rohaac napsal 7. 12. 2018 v 01.31

DeviR1: Mě se tohle nestalo ani jednou.Nehapruje ti internet ? Jestli mě to někdy nějak řachlo nebo se seklo tak v průměru tak jednou za 10 hodin hraní. Se stabilitou já jsem právě velmi spokojenej. Jinak ta mapa je dělaná na techniku a je jí tam kvůli tomu dost. To není designovaný na běhání od vlajky k vlajce, ale i to se dá. Ale to je pak celkem dobrodružná cesta :)

Editováno: 7. 12. 2018 v 02.00

Nahlásit nevhodný obsah

20875788
DeviR1 napsal 7. 12. 2018 v 00.50

Tak já zatím jediné co můžu říct o novém patchi je to, že po jeho stažení mě hra pořád odpojuje od serverů. Hrál jsem 1x Grand Operations a 3x Conquest a ve všech případech mě to tak po 5 - 10 minutách hry odpojilo. Měl jsem i tu čest vyzkoušet novou mapu, ale ta je tak obrovská, že než jsem vůbec doběhl k nějakému bodu, tak už jsem zase hleděl na nápis server disconnected.

Nahlásit nevhodný obsah

20876673
rohaac napsal 6. 12. 2018 v 22.47

Co říkám ? :) Že s tím do puntíku souhlasím. Ty neotravnější bugy jsou pryč, ted' je celkem vzácnost na nějakej natrefit. Hotovo v žádném případě není ale to nemohl nikdo ani chtít. Nová mapa je super mě se moc líbí. Mě se vůbec zatím ty mapy líbí moc. Je to možná tím že se mi to dobře hraje a každá nabízí trochu něco jiného, jo je to fajn.
K tomu slavnému singlu. Je to dolněk k vynikajícímu MP. Nic víc. To poslední co mě na tomhle patchi zajímalo je ta poslední kapitola Last Tiger. Časem zkusím ted' mám plno práce v MP :)
Jo a na nějakého hatera prostě reagovat nebudu mám lepší věci na práci třeba BF5 :))

Editováno: 6. 12. 2018 v 22.48

Nahlásit nevhodný obsah