Vše v RDR Online získáte za 4268 hodin

17. prosinec 2018 12:59 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Už několik hodin jsou v Red Dead Redemption 2 Online mikrotransakce. O jejich spuštění jste si mohli přečíst separátní novinku a možná jste sami zamířili do hry a do Online části, abyste se podívali, jak moc jsou v něm zastoupené. Forbes ale spočítalo, na kolik vás vyjde, pokud byste si chtěli za peníze všechno odemknout.

Uvážíme-li, že Red Dead stojí přibližně 60 dolarů a ještě nějaký čas bude (známe Rockstar), lze jednodušše konstatovat, že v Online části lze utratit desetkrát tolik. Jinak řečeno, pokud byste si za virtuální měnu chtěli pořídit úplně vše, museli byste utratit 600 dolarů. Veškerá výbava v RDRO totiž přijde na 2134 zlatých cihliček, a i když je Rockstar nabízí v posledních dnech jako odměnu, stále jich v poměru k celkové potřebě nabízí minimum.

Což o to, celková částka není to nejhorší, ostatně kdo nechce, investovat nemusí. Cokoliv, co hra nabízí, si můžete pořídit za virtuální měnu, kterou získáváte pravidelným hraním. A právě tady Forbes zdůrazňuje mnohem větší problém. Pokud si zlatou cihlu vyděláte za dvě hodiny hraní (před updatem dokonce za 8 hodin), bude vám trvat odemčení všeho, co hra nabízí, 4268 hodin. A tolik spousta z nás nestrávila času na konzoli ani během posledních pěti let (viz novinka Zrekapitulujte si herní život se službou PS4).

Abychom jen nedštili síru, je pravda, že Rockstar opakovaně prohlásil, že ekonomika a její vyvážení je prioritou právě probíhající betaverze. A i když chápeme, že Online nemůže nabídnout všechno hned a odemčení výbavy si žádá určitou trpělivost, i po změnách doufáme, že dojde na další korekce a odměny budou mnohem četnější.

Zcela nepokrytě je ale jasné, že Red Dead Online bude po GTA V dalším zlatým dolem, do nějž budou hráči investovat další a další peníze. A pokud podobná taktika funguje v městské akci, tak proč by nemohla i na starém americkém západě. Bude tak zajímavé sledovat, zda se Rockstar rozhoupe k dalším úpravám, nebo jestli se se současným stavem spokojí.

Red Dead Redemption 2 si můžete na PlayStationu 4 a Xboxu One pořídit na Xzone.cz.

Zdroj: Forbes

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
15916702
Merengues9 napsal 18. 12. 2018 v 08.36

Nic necekanyho. Jeste ze ten singl je tak skvely.

Nahlásit nevhodný obsah

20919987
Jozoo napsal 17. 12. 2018 v 13.34

A potom príde nový update ktorý prinesie nový obsah ktorý bude voči starému totálne OP. Podľa osvedčenej taktiky nie len z GTA Online. :D

lukinsonsssr: Možno to rátali podľa nejakého optimalizovaného grind postupu.

Aspoň tak to funguje v GTA online. Dá sa tým zarobiť aj 5x viac ako normálnym "bezcielnym" hraním ale zábava ide automaticky bokom...

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 17. 12. 2018 v 13.29

Tak to by me zajmalo co na to rika hans999

Nahlásit nevhodný obsah

20813205
lukinsonsssr napsal 17. 12. 2018 v 13.18

jedna zlatá cihla za 2 hodiny? :D já to teda týden nezapl, ale pochybuju, že se dá získat normálním hraním do 5 hodin :D...a to i po první aktualizaci, ldy klesla cena všeho o 50% a zvýšili se odměny

Nahlásit nevhodný obsah