Activision a Bungie se rozcházejí

11. leden 2019 08:57 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (3)

Studio Bungie v roce 2007 rozvázalo spolupráci s Microsoftem. Nezávislost přijali zaměstnanci s velkou radostí. Vizí do budoucna bylo vytvořit vlastní velkou IP, která by se vyrovnala sérii Halo, na níž do té doby pracovali. Formování nové značky zafinancoval Activision, s nímž studio uzavřelo partnerství. Vztahy s novým partnerem nicméně nebyly zrovna růžové, během vývoje Destiny pravidelně docházelo ke sporům. A jak se zdá, pohár trpělivosti přetekl.

Vedení studia během meetingu se zaměstnanci s velkou slávou oznámilo, že spolupráce s vydavatelem byla ukončena. Zaměstnanci přijali novou informaci s nadšením, dokonce neváhali otevřít šampaňské, aby nově nabytou svobodu náležitě oslavili, což pro server Kotaku potvrdil člověk, který byl na schůzce přítomen.

Studio se k situaci vyjádřilo také v příspěvku na svém blogu, v němž Activisionu poděkovalo za osm let spolupráce na značce Destiny. „Jsme nadšeni, když můžeme oznámit, že Activision předá práva na vydávání Destiny studiu Bungie. S naší pozoruhodnou komunitou jsme připraveni vydávat hru sami, zatímco se Activision bude soustředit na vlastní projekty,” stojí v příspěvku.

Příčinou sporů byl mimo jiné pevně daný plán, který zavazoval studio připravit k vydání nový díl nebo alespoň rozšíření každý rok na podzim. Podle něj už se nyní řídit nemusí. Na aktuálních plánech se ale nic nemění, slíbený obsah hodlá studio doručit. Navíc se chystají překvapit fanoušky novým „vzrušujícím” oznámením.

V červnu jsme informovali o skutečnosti, že Bungie uzavřelo partnerství s čínskou technologickou společností NetEase. Ta do studia investovala 100 milionů dolarů. Spolupráce s NetEase by měla studiu pomoct zaujmout větší hráčskou základnu. Spekuluje se, že by peníze mohly posloužit k tvorbě zcela nové IP.

Uvidíme, jak se studiu bude bez velkého vydavatele dařit. Destiny 2 můžete zakoupit na Xzone.

Zdroj: Kotaku

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20843606
MyBullet napsal 11. 1. 2019 v 13.24

Zpočátku jsem chtěl psát něco smutného o tom, že škoda, že Blizzard už nikdy neodejde, již se stal Activisionem.
Pak přišlo zděšení ze staré červnové novinky.
Ale Mitsurgi, top comment

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 11. 1. 2019 v 12.25

Takže Destiny 3 už by mohla být dobrá hra? :D

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 11. 1. 2019 v 12.22

Wow! Super zpráva, snad se Bungie vrátí zase na výsluní. Tohle je první krok.

Nahlásit nevhodný obsah