Význam motorky v traileru k Days Gone

25. leden 2019 06:59 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (1)

Koncem dubna přijde chvíle, kdy Deacon St. John konečně osedlá milovanou motorku a vyjede na průzkum zbídačeného světa Days Gone. U železného oře se dnes na chvíli pozastavíme. Nový trailer totiž podtrhává jeho význam. A jak už jistě tušíte, pro přežití v nehostinném světě bude pojízdná motorka zcela zásadní.

I motorka má své potřeby. Vyznačuje se například velkou žízní, kvalitním palivem nepohrdne. Pokud ho nebude mít v dostatečném množství, zůstane trucovat uprostřed silnice. Hráč v tu chvíli musí sebrat kanistr a vydat se k nebližší čerpací stanici, což je velmi nebezpečná výprava. Benzín je totiž ceněná komodita, k pumpám má namířeno kdejaký gauner.

Motorka se na rozbitých cestách může poškodit. Je potřeba neustále hlídat technický stav. Sem tam utáhnout pár šroubů, případně zakoupit lepší součástky a vylepšit tak odolnost stroje. Lehký tuning může zlepšit také rychlost, což se náramně hodí, když je potřeba někomu rychle ujet, nebo naopak někoho rychle dohnat.

Ve videu jsou vidět také nouzová nocoviště, kde lze složit hlavu a nabrat sílu před dalším úkolem. Tím může být třeba čistka nejbližší zamořené zóny. Ve světě jich je celá řada. Pokud se podaří zónu vyčistit, zpřístupní si hráč nové cesty pro fast travel.

Video zdůrazňuje, že svět Days Gone je sakra nebezpečný a hráče se neustále snaží dostat na lopatky. Pokud se ale bude dostatečně starat o svou motorku, má šanci přežít. Days Gone vychází 26. dubna. Hru si můžete předobjednat na Xzone.cz.

Zdroj: PlayStation

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20864720
JMBounce napsal 25. 1. 2019 v 12.26

Na papíře to vypadá skvěle, ale obávám se že, survival bude dost povrchní. Nic hardcore nečekám. Řekl bych, že hra až moc cílí na mainstream na to aby tyto prvky byly v HC pojetí. Snad nastavení obtížnosti trochu vyřeší. Každopádně zatím je to pro mě nejočekávanější hra roku.

Nahlásit nevhodný obsah