DS potřebuje čas, TLoU je naopak za dveřmi

29. leden 2019 16:49 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Sony nás napíná jako kšandy. To, že na letošek je oznámené jen Days Gone, které vyjde v dubnu, nám dává spoustu možností, nad kterými můžeme spekulovat. Vyjde Tsushima? Death Stranding? Nebo si pro sebe uzme podzim The Last of Us: Part II? Zatím bychom nejvíce sázeli na prostředně jmenovaného. O důvodech byla v minulosti řeč, na druhou stranu nyní přispěchal Kodžima s vyjádřením, které naši jistotu sfouklo jako domeček z karet.

Hideo Kodžima toho příliš neřekl. Stačilo ale málo, kratičká věta „ještě chvíli to zabere“ spustila opět debatu, zda jsme se se všemi těmi náznaky lehce nepřepočítali. Co to znamená? Jak dlouhá doba je chvíle? A znamená to, že letos novinka vůbec nevyjde?

Možné jsou všechny varianty, ostatně kdybychom neznali veškerá vyjádření všech zainteresovaných stran, zřejmě bychom tak skálopevně rok 2019 netipovali. Zato bychom s určitostí řekli, že Sony letos ještě jednu hru vydá. Náš pohled se rázem upnul na The Last of Us. První díl sice vyšel v červnu, to ale nemusí být pro druhý vůbec relevantní. Nás ale zaujala slova Gustava Santaolallla, skladatele, který se stará o hudbu jedné z nejočekávanějších her od Sony. Ten na nedávném koncertu v Kuwajtu řekl, že je vydání blíže, než možná myslíme. The Last of Us: Part II vyjde „co nevidět“.

V případě TloU II je situace oproti Death Stranding úplně odlišná. Studio Naughty Dog zarytě mlčí a Neil Druckmann usilovně pracuje, aby pokračování ideálně svou kvalitou překonalo svého předchůdce. Je pravda, že jsme ze hry viděli několik trailerů včetně několika brutálních záběrů třeba i z poslední E3, ale těžko z nich můžeme soudit, z kolika procent je hra hotová. Úplně stejně se prezentovala i hra z dílny Kojima Productions.

Buď jak buď, je jisté, že k rozlousknutí celé situace nedojde na E3, a kromě toho, která hra vyjde, můžeme i hádat, jak se o tom vlastně dozvíme. Je stále možné, že Sony svolá vlastní akci, kde představí novou generaci PlayStationu, a rovnou odhalí i další budoucí plány ze strany her. Nedivili bychom se, kdyby všechny výše zmíněné projekty, včetně Ghost of Tsushima, nakonec vyšly i na PlayStationu 5. Jenže kdo z nás to ví?

Zdroj: WCCFTech

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922511
lukys.b napsal 30. 1. 2019 v 15.37

Pro mě osobně i kdyby TLoU II bylo na tom kvalitou "jenom" stejně jako jednička tak už jen kvůli atmosféře jedničky je to pro mě jasná volba a 100% investice :)

Nahlásit nevhodný obsah

20922717
Endys22 napsal 29. 1. 2019 v 20.33

oleg.rusov: A ještě bychom se mohli dozvědět něco více o Nioh 2..

Nahlásit nevhodný obsah

20921836
oleg.rusov napsal 29. 1. 2019 v 17.54

Take nekam musi strcit Dreams a Medi Evil. U TLOU2 je letosek velice realny, ND jiz totiz zacal delat na novem projektu, coz dokazuji pracovni inzeraty, takze TLOU2 uz musi byt hodne blizko.
Pokud jde o Kojimu, tak tam je mozne asi vsechno, muze to byt pristi rok, ale nevylucoval bych ani letosek.

Nahlásit nevhodný obsah

20900281
huby napsal 29. 1. 2019 v 17.41

podle mě bude odhalení na Game Developers Conference 2019 v březnu. Prvně Last of Us 2, Ghost of Tsushima a naposledy Death Stranding před uvedeném PS5. Tipuji že Death Stranding vyjde o rok později než Last of Us 2.
PS5 vyjde na jaře 2020, po 6,5 letech od začátku prodeje PS4. Oznamení PS5 na PlayStation Experience 2019

Nahlásit nevhodný obsah