BioWare přibližují endgame Anthemu

7. únor 2019 09:34 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (19)

Ačkoliv proběhla dvě dema a může nám tak připadat, že nám BioWare nemají co ukázat nového, není tomu tak. EA společně se studiem do světa vypustilo video, v němž se opět částečně soustředí na Javeliny, exoskelety, v jejichž nitru se pouštíme za hranice relativně bezpečného města, ale také na endgame obsah.

Videem nás provádí Jonathan Warner, režisér Anthemu, s nímž se můžete podívat na některé ze zakázek, naskočit do obsahu, který se skrývá za názvem Strongholds, a podívat se, co nabídne Anthem v samém závěru hry. V průběhu hry se ti nejlepší freelanceři budou pouštět do těžších a těžších nepřátel a nebezpečnějších questů a jak je asi každému jasné, s každým novým levelem se stanou silnějšími, což jim umožní hrát nové mise. Obecně si lze vybrat mezi třemi úrovněmi obtížnosti, v rámci endgamu ale další tři úrovně, tzv. grandmaster, přibydou.

Na obtížnost bude samozřejmé navázán gear, který můžete na svých výpravách posbírat, včetně kosmetických balíčků. Ostatně úpravě svého obleku se věnuje taktéž jedna část videa a i hledání toho nejvíc nejlepšího vzhledu bude po vzoru ostatních her součástí zážitku. „Váš oblek bude brzy reflektovat vaše nové já,“ říká Warner.

Endgame začíná na úrovni 30. V tu chvíli bude dokončený hlavní příběh hry a budou na nás čekat jiné výzvy. Výzvy, kontrakty, free play a Strongholds, to je zásadní obsahový čtyřlístek, v němž poté budeme trávit nejvíce času. Ve Fort Tarsis nás budou úkolovat místní NPC rozličnými úkoly. Díky nim si budeme zvyšovat reputaci, čímž se hráči dostanou k blueprintům. Výzvy je budou zásobovat craftovacími materiály, s nimiž poté na základě plánků vyrobí speciální výbavu a jiné vymoženosti. Některé kontrakty mohou být označeny jako legendární – ty poté nabídnou ještě těžší a větší výzvu, ale o to sladší bude odměna. Strongholds poté reprezentují ty nejtěžší oblasti ve hře, a tak vyžadují celý tým, abyste jimi mohli projít. Ostatně k vyzkoušení byla jedna oblast i v rámci dema. Jejich úkolem je proškolit vás ve všem, co jste se jako freelanceři naučili.

I ve videu BioWare hráče ujišťují, že dny, týdny i měsíce po vydání bude studio do hry přidávat nový obsah. Některé změny mohou být malé, některé ale promění celý svět k nepoznání. Cokoliv, co ve hře uděláte, vás připraví na to, co přijde. „Náš nejambicióznější obsah do hry dorazí ve formě katastrof.“ A jak vypadají? Na to se můžete podívat i vy. Anthem vychází už 22. února.  

Zdroj: YouTube

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20864720
JMBounce napsal 9. 2. 2019 v 17.32

Může mi někdo vysvětlit proč ty šulini to mají jen ve FullHD? Tohle mi vždycky dokáže zvednout mandle. Obří společnost, která pumpuje do marketingu peněz co já nevydělám za 100 let a oni mi tam hodí video ve FullHD.

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 9. 2. 2019 v 12.10

butka1998: Já jim ten úspěch strašně přeju, tu hru jsem si zamiloval od prvního spuštění, možná i proto jsem na ni přísnější než na jiné. Cíle ale nemají zrovna malé, když to tady chtějí udržet 10+ let ...

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 9. 2. 2019 v 00.23

Drew7878: Jak jsem řekl podle mě je ten odhad špatnej a endgame je už při vydání do updatu až až, ale nebudem se o tom dohadovat to je něco co se dozvíme oba teprve až hra vyjde.... :)

A proč říkám, že hra přídavky nepotřebuje? Protože je plně funkční a vypadá kompletní tak jak je. To co by mohlo přijít vhod jak sem psal je, ale zlepšení tzv. "quality of life" v podstatě věci co ti hru mají ještě o něco více zpříjemnit, ale nejsou životně důležitý (jako třeba normální chat, když má voice chat atd.).
To jsem tím myslel. Přídavek je něco spíš co tý hře chybí nezbytně a upřímně nic tak nezbytnýho jí nechybí z toho co jsem zatím viděl.

Editováno: 9. 02. 2019 v 00.25

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 9. 2. 2019 v 00.08

butka1998: Hra přídavky nepotřebuje, ale uspěchalo se to a je co přidávat? To mi nějak nejde dohromady. Endgame obsahu je málo, o tom základu se můžeme zatím jen dohadovat, to se pozná při vydání. Každopádně můj odhad je, že level 30 máš do 40 hodin.

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 8. 2. 2019 v 22.59

Drew7878: To co jsi vyjmenoval strongholdy (3 při launchi později více), freeroam a grandmaster difficulty jsou endgame (vynecháno shaper storms, eventy, daily/weekly mise a pár dalších věcí).

Kontrakty frakcí a vedlejší mise ale nejsou. Ty máš udělat něž se dostaneš do endgame právě (proto minimálně těch 100h). Jelikož ti odemknou crafting recepty a mnoho dalších věcí, které zužitkuješ spíše v průběhu hraní a v endgame ti začnou být ne k ničemu, ale budou mnohem méně užitečné, protože endgame je tak trochu o štěstí a grindu co se dropů a dalších věcí týče (dropy mohou být silnější než crafting samozřejmně).

A věř mi, že dřív jak do updatu jedna "evolving world" na 30 level dost určitě nedosáhneš. A ten by ti měl právě přídat další věci co dělat po dohrání "hlavní příběhové linky" (Bioware sice má ve svých hrách hl. př. linku ale vedlejší linky mají často stejný nebo i větší a pro někoho zajímavější obsah podobně třeba jako měly některé questy Skyrimu).

A jednu věc jsi pochopil špatně. Ta hra ty přídavky nepotřebuje, ale vývojáři hru tak trochu (sami uznali a řekli) uspěchali a sami vidí, že je co přidávat mimo samozřejmých věcí jako je další příběh. Jako příklad zmínili Ping systém, chat, možné PvP a další věci.

Co jsem koukal tak updaty mají být mix mezi quality of life a příběhem a věcmi pro hráče co dojeli nebo dojíždějí příběh. V 3 aktech se máme dozvědět následující: 1. Příběh lidí z Fort Tarsis a světa 2. Příběh jedné z našich nepřátelských frakcí a 3. Příběh Legion of Dawn (předků a šlechtických rodů).

Takže základní hrou to zdaleka nekončí a ze zkušeností s Dragon Age mohu říct, že rozšíření Bioware her stojí rozhodně za to a nejsou jen malé updaty. Takže ano určitě se máme na co těšit.

Editováno: 8. 02. 2019 v 23.00

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 8. 2. 2019 v 22.17

butka1998: Tohle všechno já ale vím. Vedlejší aktivity budeš dělat zároveň s endgamem. Pokud to chceš co nejvíc odkládat, tak ano, možná se i na těch 100 hodin dostaneš, většina těch věcí se ti ale odemkne až po třicátém levelu. Vycházím z toho, co vidím, ze zkušeností a hlavně z názoru lidí, kteří už měli možnost na tom pár desítek hodin odehrát. Všichni se shodují na jednom, vypadá to na hodně málo obsahu. 3 Strongholdy, kontrakty a freeroam, to je fakt výsměch a představoval bych si toho aspoň 2x tolik. 3 tiery grandmasteru jsou sice fajn, pořád ale budeš hrát pár lokací dokola, akorát ti to zabere víc času.

Ono se na to stačí podívat i logicky. Když hra potřebuje už po pár týdnech obsahové updaty, nebude na tom moc slavně. Kdyby to bylo jak říkáš, základ 100-200 hodin, pak třeba dalších 100 hodin endgame než se posuneš na nějakou úroveň, tak asi hra nepotřebuje hned od března přídavky.

I tak se ale na Anthem těším, co se týče gameplaye, tak pro mě nemá na poli PvE konkurenci. Teď jenom, jak budou vypadat ty updaty a kolik jsou schopni do té hry přidat věcí.

Editováno: 8. 02. 2019 v 22.35

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 8. 2. 2019 v 19.40

butka1998: Ale jo. Updaty na papíře zní dobře. Ale souhlasím s tím, že je to Bioware a tak by se rozvětvení a obsah dal čekat. Ale opravdu si netroufám odhadovat jak to celé dopadne. Od Bioware je to docela risk a vsadili na to všechno. Minimálně by to dle dema mělo hravě překonat Destiny. Aspoň takový pocit jsem si z toho odnášel :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 8. 2. 2019 v 19.05

Drew7878: Tak to nevim odkud máš informace tedy no. Ale vzhledem k tomu, že je to grind hra atd. A především, že je to Bioware hra těch 100-200 hodin je dost přesnejch pokud si někdy hrál Mass Effect (já ne) a nebo Dragon Age (to ano). Tak víš, že Bioware strašně rád rozvíjí příběh a dává si na něm záležet. Takže pokud budeš dělat i "vedlejší" věci jako questy pro různé frakce, se kterými si tak zvedneš spřízněnost a ta ti otevře další questy nebo frakce atd. Tak si myslím, že budeš minimálně těch 100 hodin co dělat o tom žádná. Takže ne pohádka ale skutečnost (nehledě na to, že dnes většinou se snažej ty hry dělat co nejdelší).

A co se updatu týče tak už zveřejnili "roadmap" první update se jmenuje "Act 01: Echoes of reality" a měl by být rozdělen na 3 "podupdaty" a hromadu menších (v průběhu března a asi pár dalších měsíců protože do konce roku maj bejt 3 Akty) a to "evolving world", "stronger together" a "the cataclysm (event obřích rozměrů co se mapy týče a má to být jakoby přerostlá "shaper storm"). Stačí jen hledat a najdeš.

https://www.gamesradar.com/anthem-roadmap-cataclys ms-post-launch-support-new-endgame-activities-and-more/

Editováno: 8. 02. 2019 v 19.18

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 8. 2. 2019 v 18.04

butka1998: 100-200 hodin do endgamu by bylo hezký, ale to je pohádka. Při nejlepším tak 50, spíš méně. Bude záležet, jak rychle tam budou přidávat nový věci, ale na launch je ten obsah prostě nedostatečnej.

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 8. 2. 2019 v 15.56

butka1998: Uvidíme. Bude zajímavé to pozorovat kam to dotáhnou. Hra je to rozhodně zajímavá. Jinak warframe jsem zkoušel několikrát, ale pořád tomu nemůžu přijít na chuť. Trošku mi vadí ty sci-fi postavy a nepřehlednost hry. Ale občas to pozoruju jak se Warframe rozvíjí a přidávají přinejmenším zajímavé updaty.

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 8. 2. 2019 v 15.52

JabJab21: L2 classic je free to play pay to win. A privátní servery jsou většinou high rate. Já byl zvyklý na 5x exp. Zkoušel jsem se vracet několikrát, ale už to není ono. Asi už chybí kolem toho ta správná komunita.
Mitsurugi: Chápu, ale zatím mi to žádná hra nenahradila. Dneska je to šup šup, vytáhnout z lidí prachy za hru, pak za mikrostrance a DLC a hurá na další hru. Asi už začínám být moc zapšklý :-D Možná chci i od těch her moc což se tím věkem mohlo změnit. Připomíná mi to pisníčku od Pokáče - Vymlácený entry xD

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 8. 2. 2019 v 15.49

JMBounce: Já řekl s Destiny 2 a WARFRAME. Destiny 2 jako spodni hranice a Warframe horní. Tam je 30 ranků taky ale ještě nikdo ani 30-týho (za 5 let a ještě ho ani dosáhnout nejde) nedosáhl. Ale je to trochu jinačí systém uznávám proto říkám tak 100-200 hodin do endgame a endgame je to kde cheš bejt, protože podle toho co řekli teprve tam v podstatě začíná hra updetama atd.

Editováno: 8. 02. 2019 v 15.50

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 8. 2. 2019 v 15.26

JMBounce: Ale vzdyt existuje L2 classic server oficialni a tuna privatnich serveru, neni jenom to moderni L2. Hra v zadnym pripade neumrela.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 8. 2. 2019 v 14.03

JMBounce: To je taky ale spíš věkem, kdybych si dneska zapnul tehdejší verzi WoWka, tak bych to nevydržel hrát ani hodinu. A to jsem to tehdy hrál pořád.

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 8. 2. 2019 v 13.34

Drew7878: Málokterá hra mě opravdu dokáže udržet na delší dobu. V Lineage 2 mám nahráno 4000+hodin a kdyby tenkrát nevypnuli servery tak bych ani hrát nepřestal. Byl to jak druhý život. Od té doby mě žádná hra nikdy tak nechytla. Kdo zažil mánii Lineage nebo WoW tak ví o čem mluvím. A to se samozřejmě nebavím o těch dnešních podobách. Bavím se o roce 2005.

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 8. 2. 2019 v 09.53

JMBounce: No, řeknu to takhle. Než se dostaneš na nějakou svou vysněnou úroveň, ať už se to týká vzhledu, síly, zbraní a podobně, to bude trvat hodně dlouho. Na druhou stranu budeš dělat pořád dokola to samé, protože obsahu je na launch žalostně málo. Za těch 30-40 hodin se dle mého na třicítku dostaneš, že by nás překvapili padesáti hodinovou kampaní nečekám.

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 8. 2. 2019 v 05.58

butka1998: Pamatuji jak jsem koupil tenkrát day one Destiny 1. Za týden jsem tím proplul a pak tam v podstatě nebylo co dělat. PvP mě nebaví a pak tam byl nic moc grinding na 4 malých mapkách a v podstatě tam nebylo co objevovat. O Destiny 2 ani nemluvím. Tam jsem kampaň udělal napodruhé za dva dny. Doufám, že bude v tomto Anthem jiný. Naštěstí gameplay mě baví mnohem víc než v Destiny. Více skillování, které mi přišlo v Destiny jen jako doplněk. Tady je toho na výběr opravdu dost s rozumnými cooldowny. Týdně nahraji 30-40 hodin tak jsem zvědav na kolik týdnů mě to zabaví. Vzhledem k tomu co má letos vyjít je to jedna z mála her o kterou mám jasný zájem tak snad to bude stát za to.

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 7. 2. 2019 v 23.06

JMBounce: Achich ouvej... No tak zjednodušeně ať zase nejsem za toho co kritizuje... DEMO mělo několikanásobně zvýšenou rychlost expení a upravenou ekonomiku vzhledových úprav (vše stálo 25 mincí). Takže to, že budeš v týhle hře v endgame během tejdne nečekej (leda, že bys ten tejden hrál denně tak 15 hodin pak možná i jo nevim). Vzhledem k podobnosti s Warframem (kterej zatim oficiálně engame nemá) a Destiny 2 si dovoluju odhadnou, že do "endgame" (té nejnižší úrovně - má to asi 6 úrovní obtížnosti a z toho 3 jménem grandmaster 1,2,3 jsou určeny jen pro engame a upravují mnoho věcí) se člověk dostane tak asi po 100-200 hodinách (dělaje týdenní, denní a vedlejší mise atd).

Editováno: 7. 02. 2019 v 23.31

Nahlásit nevhodný obsah

20864720
JMBounce napsal 7. 2. 2019 v 12.12

30 level endgame? Ach jo. Kde jsou ty časy Lineage 2 kde jsem 75 level dělal několik měsíců. Tohle dojedu za týden pokud to bude expit jak v tom demu. Dnešní MMO jsou o tom rychle se dostat nakonec. A mě vždycky nejvíc bavilo se dostávat na vrchol. Grinding levelů mám rád, ale grind v engame abych dostal o +1 větší sílu na zbrani po několika hodinách je o ničem. Kde jsou časy poctivých MMO jako Lineage, Ultima online nebo WoW. Jediný jakžtakž použitelný je FF14 a TESO ale to mě vodí příběhem za ručičku a nedává volnost.

Nahlásit nevhodný obsah