Anthem na konzolích stále padá

4. březen 2019 14:35 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (19)

Asi už lze říci, že Anthem od Bioware je spíše zklamáním, nežli úspěchem. Problematické demo, neuvěřitelné množství načítacích obrazovek, poklesy ve stabilitě a repetitivní náplň misí. To jsou jen některá negativa, které lze hře vytknout. Kromě toho některým uživatelům hra padala, což měl vyřešit day one patch.

Jak se ale zdá, ne všem tato oprava pomohla. Hráči konzolových verzí na PlayStationu 4 a Xboxu One si stále stěžují na pády hry, které v některých případech vedou i k vypnutí konzole. Tito jedinci se pochopitelně snaží dostat své peníze zpět, což se setkalo s různými reakcemi. Někteří uživatelé Redditu totiž tvrdí, že Sony jim peníze bez problémů vrátilo.

„Sony si problém uvědomuje a bez zbytečných otázek mi za Anthem nabízí kompletní vrácení peněz. Zabralo to pět minut,“ píše uživatel u/SoundAndFury87. „Ta hra je na PS4 rozbitá a oni mi hned a bez problému pomohli. Jen jsem jim musel poskytnout nějaké informace o svém účtu, které potřebovali, a pak jsem dostal peníze zpět,“ píše další. Lidé mají strach, že jim titul nenávratně poškodí konzoli.

Ovšem ne všichni mají takové štěstí. Existují i hráči, kterým Sony vrátit peníze nechtělo.“ Zkusil jsem to přes podporu Sony pomocí chatu a byl jsem odmítnut, takže to vypadá, že pro všechny to neplatí,“ píše u/ka13b. Další pak zmínil, že Sony mu poradilo, ať Anthem přestane hrát. Je to vcelku podobná situace, jako tenkrát s No Man's Sky, za které chtěla také spousta hráčů vrátit peníze. Nikdo z Bioware a EA se k situaci zatím nevyjádřil.

Zdroj: Vg247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 6. 3. 2019 v 08.32

No ono to vypadá, že ANTHEM už pár PS4 i bricknul. Dle EUROGAMERU http://www.eurogamer.net/articles/2019-… několik lidí svoji konzoli nenastartovalo.

Jelikož mi shořela PS3 a 2 X360 tipuju to na přehřátí konzole.
Konzole od PS3 / x360 výše mají tu skvělou vlastnost, že pomalu ale jistě vysušují teplovodivou pastu mezi CPU/GPU a chladičem až se jednoho dne ucho utrhne. Ta modrá obrazovka chrání PS4 pravděpodobně před přehřátím.
Začla být PS4 po roce dvou hlučnější ? Tak jste tam.
Prostě na PC řadu těchle problémů řeší velikost CASE, komponenty vytvářející teplo HDD, CPU, GPU mají okolo sebe relativně dost prostoru, zatímco v konzoli je to nadziganý všechno na sobě a topí to.

Pak si to vražte do úzký skříňky pod televizí, kde má konzole 2cm od každý strany stěnu a je to jak když jí dáte do trouby.

P.S. Anthem jede na GPU HEAVY FROSTBITE (ale nepoužívají ho mistři z DICE ale no tech umělcí z BIOWARE), používá Dynamic scaling resolution + konstatně vypíná a zapíná V-SYNC (což je věc jak zaručeně konzoli zatopit) a navíc je open world + v ňom můžete lítat, což nutí HDD načítat pozadí mnohem rychleji a ten se zahřívá více, než třeba v takovym ASSASIN CREED, kde většinou chodíte.


Nahlásit nevhodný obsah

20912846
Coko napsal 5. 3. 2019 v 19.13

JirkaK: Ale ono nejde jen o obsah hry, ale i o celkovou technickou stránku hry. Ve hře například chybí zvuky - jseš v bouři, kterou ani neslyšíš, jdeš po tržišti a tam je hlucho, postavy si povídají ale ty je neslyšíš. Opravdu si myslíš, že takovou technicky pokálenou hru by si měl někdo kupovat a za plnou cenu? Ta hra byla nějakých 6 let ve vývoji, kde těch 6 let je proboha? Jiné studia (CDP) zvládnou za 4 roky udělat hru roku! A co třeba případy, kdy hra zničila celou PS4? Asi bych to těm vývojářům rozflákal o hlavu. Naštěstí nekupuji si každou průměrnou hru která vyjde a po E3 krotím vášně a čekám co bude dál a bohužel v poslední době je EA je záruka průměrných her. Co to proboha udělali s mým milovaným Biowarem??

Nahlásit nevhodný obsah

20922717
Endys22 napsal 5. 3. 2019 v 15.44

Zerosekai: No, za 25 hodin hraní Anthemu na pc mě hra pouze jedinkrát odpojila ze serveru. Tak doopravdy nevím, jak je to možné. Že všichni si stěžují jen na věci, které třeba mě jedou v naprostém pořádku. A to nemám stroj za 60 klacků.xD
Když jsem uvažoval o Anthemu na ps4 nebo pc. Nemusel jsem ani přemýšlet. Po hraní Ac: Odyssey, kde se mi hra semtam kousla tak, že jsem musel restartovat save a někdy mi také psko i spadlo (asi 3x). Tak u téhle hry bylo jasné, že normální ps4 to nemůže rozchodit ani na nízké detaily. Kdo si koupí na ps4 Cyberpunk nebo něco takového, tak pak ale ať nebrečí. To prostě nemůže plynule běžet jak má. A zkuste někdo napsat, že gameplay bylo hrané na ps4 a asi se naštvu. Ano, jedna mise. Možná to půjde normálně na Pro verzi. Ale nečekal bych v plné hře pak 60 fps na ps4, když už ano, tak neskutečnej downgrade oproti pc verzi. Taková je realita. Problémy se zmizelými hlavami v Anthemu? Jednou. Prostě a zkrátka nemám takové problémy jak se uvádí. Ale třeba mám jen štěstí s Butkou, očividně. Nebudu lhát. Hra mě baví. Ale očekával jsem tak trochu více (zbraně, skinů, atd.). Ale věřím jim, že pokud na tom budou pracovat jako právě těd. A nevybodnou se na to, tak to bude daleko lepší. A příběh? Mě se vcelku líbil. Ano, je jednoduchý. Ale pěkný. Jako příklad uvedu totální průser No man’s sky, kde se na to nevykašlali a hra teď začíná vypadat, jak slibovali. Už se na ten hate vykašlete, her je dost, tak si běžte hrát něco jiného. Buďte moudří, jako Indian, a počkejte rok. A pak napište znovu svůj názor.

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 5. 3. 2019 v 15.14

Zerosekai: Fanboy? Důvod? Dělám cosplay? Vyhlašuju do nebe jak je to bezchýbná hra? Nikoliv ale to jsou věci co typicky hardcore fanoušci dělaj. Já jen uvedl, že částečně mohou být na vině hardwarově zastaralé konzole. Je mi líto, že nepoznáš konstruktivní argument. Mimochodem psal jsem, že jsem si vědom vypnutí u PC a i uvedl příklad pokud umíš tedy číst. A vypnutí nemá co dělat se zmrvením systému histerko :D tos mě teď fakt rozesmál. To neni virus ani nic podobného jen pravděpodobně přetížení paměti RAM nebo paměti na grafice (jako ve mnou uvedeném příkladu a nebyla by to první hra co to způsobovala na konzolích). A ta se čistí při každém vypnutí. A ano Anthem je vydávaný EA ale snaha Bioware a to jak se hře věnují se naopak dá s DE srovnat a je téměř totožná! Ptají se hráčů co by chtěli ve hře vidět, zlepšit, jak by to podle nich mělo vypadat, co je momentálně největší problém a když posbírají dostatečný feedback tak to řeší viz staty na zbraních a itemech které se kolikrát nevztahovali k dané zbrani nebo předmětu a zdáli se tak poněkud nesmyslné, hromada bugů a další věci. Stačí jen sledovat jejich Twitter a zjistíš že snaha se současnou situací dělat tam víc než je a že na tom opravdu pracují a to není "fanboyovství" to je fakt.

PS: Kámo? My jsme přátelé? Od kdy prosím tě? A i když je EA hrabivej zmetek a to všichni víme a nikdo to nepopře (viz crafting shop v Anthemu, FIFA, Star Wars hry,...) teď jsou snad na čas ukojeni zisky z Apex a daj na chvíli pokoj takže by to mělo bejt v pohodě.

Editováno: 5. 03. 2019 v 15.48

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 5. 3. 2019 v 15.00

butka1998: částečně chyba anthemu? kámo ty jo tebe by měli dávat jako obrázek vedle definice fanboy, ta hra doslova nutí konzole k celkovýmu vypnutí a jen tak mimochodem tyhle vypnutí byly zaznamenaný i u pc, nejen u konzolí, tohle je naprosto 100% chyba anthem a je to fatální chyba, když už se doslova bojíš hru zapnout aby ti nezmrvila celej systém na kterým hraješ. Co se těch her týče cos dal jako příklad toho pomalýho rozjezdu a že teda i Anthem má jen pomalej rozjezd, dvě ze tří her co si napsal jsou free to play a ta třetí má extra silnou IP. Warframe se navíc přes všechno dostal jen díky hráčům, který viděli že DE to dělá dobře férově a neustále se zlepšuje, to se nedá s Anthemem, vydávaným EA vůbec srovnat.

Nahlásit nevhodný obsah

20925202
Jachy napsal 5. 3. 2019 v 14.56

digmen: Popravdě mě to už napadlo ale nevěřil jsem tomu že by to něják pomohlo. Za zkoušku nic nedám každopádně díky za radu.

Nahlásit nevhodný obsah

20922607
butka1998 napsal 5. 3. 2019 v 14.23

No částečně chyba Anthemu, ale je zajímavý, že jsem tu nikoho neviděl vzpomenout na to, že konzole už sou zastaralý a tak max do roka máme novou generaci na stole (a i to už je dost se zpožděním vzhledem k rozdílu mezi PC a konzolema za poslední 3 roky a potřebě vydat PS4 pro a XBOX ONE X). Samozřejmě není dobře, že Anthem console hráčům padá na jejich slabých strojích ale na PC mi jede v pohodě takže.... snad to brzy zpraví a je fakt, že hardwarově to není nejméně náročná hra takže mě zajímá jak velkej downgrade to možná bude konzole stát. (kamarádovy se stávalo na PC to samý než koupil nové ramky měl 8GB a zvýšil na 16GB a pak hra nepadala a jela plynule bez lagů)

Je faktem, že u her jako je Warframe, Diablo, PoE atd do jejichž žánru spadá i Anthem tedy heavy grind looter mají vždy pomalejší rozjezd (u Warframu to byli 3 roky než byl v jakž takž pro většinu snesitelné podobě a přestali na něj nadávat a i tak sem ho i před tím hrál a koukněme kde je dnes). Takže bych tomu dal tak rok u Anthemu a jsem zvědav kolik lidí změní názor na něj po roce.

PS: Warframu dávali 3/4 roku života když vyšel a žádný velký vydavatel (ani malý) ho nechtěl vydat proto si ho Digital Extremes vydalo na vlastní náklady a s velkým rizikem. Takže katastrofické předpovědi typu "po Anthemu za půl roku neštěkne pes..." na to už sem doost imunní po 6-ti letech hraní Warframu. Prostě se lidé musí smířit, že styl této hry není pro každého a že rozjezdy těchto her jsou těžkopádné a bolestivé. Neznám jedinou hru tohoto "žánru" co by začala dokonale.

Editováno: 5. 03. 2019 v 14.31

Nahlásit nevhodný obsah

20925125
JirkaK napsal 5. 3. 2019 v 13.01

Coko: Anthem naopak dlouhodobě držel obrovský zájem lidí a předkládal sem mu obrovský potenciál. Je třeba myslet na to co je to za žánr. Looter her není tolik a vesměs každá v poslední době si prošla patáliemi

Diablo III, Division, Destiny 2... ty hry měly při rozjezdu problém, dnes jsou super, Pokud by se autoři Anthemu poučili a zúročili 6 let vývoje... ani prd. Dost lidí to přivedlo k Warframe která je v tomto žánru asi nejhranější hra, ale nemá takový marketing tak ji spousta lidí nezná.

Navíc Anthem dostává konkurenci, Destiny dnes pouští další část obsahu z annual passu, za týden vychází Division 2, která nechává to dobré z jedničky a opustila některé nepříliš podařené mechaniky, obsahuvě na tom bude na začátku téměř na úrovni jedničky v současném stavu.

Obsah je totiž klíčový pro tento typ her, bohužl Anthem má málo základního obsahu a to jako že opravdu hodně málo. endgame v podstatě neexistuje, tři strongholdy, které dřív byly podávané jako raidy, které jsou navíc recyklované příběhové mise a ve vyšších obtížnostech jen obrovsky navyšují health potvor... další až v dubnu a něco zajímavého nového až v květnu... do té doby bude hrát jen pár skalních.

Nahlásit nevhodný obsah

4519932
digmen napsal 5. 3. 2019 v 12.28

Jachy: To je fakt blbý. Stejně to měl i kamarád a do hry se dostal jen málokdy. Pomohlo až odinstalování hry a smazání savů, pak opětovná instalace. Není to úplně ideální prostředek na odstranění chyby, ale jemu se to povedlo...

Nahlásit nevhodný obsah

20925202
Jachy napsal 5. 3. 2019 v 10.42

Já mám třeba zkušenost takovou že jsem si řekl že to koupím i přes špatné recenze. Ale nečekal jsem že si zahraju pouze úvodní tutoriál. Snažím se každý den připojit ale bez nároku.

Nahlásit nevhodný obsah

20912846
Coko napsal 5. 3. 2019 v 10.37

rosta CZ: No, alespoň nějakým názorem přispěju, zatímco ty tu jen napíšeš aby ses mohl navážet do komentů jiných uživatelů. Kdo pak přispívá bezcennými komenty? Trošku soudnosti, kořínku.

Editováno: 5. 03. 2019 v 10.40

Nahlásit nevhodný obsah

4519932
digmen napsal 5. 3. 2019 v 08.30

Pro mě je zatím celá záležitost ohledně pádů hry tabu. Zatím jsem ještě neměl tu čest, a to hraju na PS4 Pro. Ale pravdou je, že u každého z kamarádů, se kterými jsem hrál, se problém s pády hry objevil. Holt asi jsem šťastlivec... Jinak Anthem mě i přes vše výše a níže napsané baví...

Nahlásit nevhodný obsah

20921873
rosta CZ napsal 5. 3. 2019 v 07.37

Coko: nechápu když te hra nezajima ze to tu zasí..š svým bezcenným a přihlouplým komentem.

Nahlásit nevhodný obsah

20912846
Coko napsal 4. 3. 2019 v 21.29

Já se vůbec divím, že se našly ovce, které si to koupily. Vždyť už od prvních informací bylo jasné, že to bude podprůměrná hra. A pokud se EA nedá nějak hlasitě najevo, že nejsme spokojeni s tím co dělají, tak budou stále vycházet takové průměrné, krátké hry, nebo budou dále ničit skvělé značky jako Mass Effect. A tím "dát najevo" nemyslím špatné recenze, nebo hodnocení. Ale hru si vůbec nekupovat. Neudělal jsem to tak s BF ani Anthem, neudělám to asi ještě pěkně dlouho. Pokud mě nepřekvapí se SW.

Editováno: 4. 03. 2019 v 21.30

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 4. 3. 2019 v 18.00

Mne vzdycky bavi, jak je kolem her takove to tajemno.

Vzdycky jsem mel rad takove ty cerne kone, co vlitnou a udelaji paseku. A anthem ? Rad koukam, co se planuje a u tohodle titulu jsem si rikal “ to by mohlo dopadnout dobre, nejaka hra, kterou bude hrat kazdy”.

Jako tenkrat Overwatch, ktery strhnul dost masivni lavinu.

Nebo z cisteho nebe vyslehnul Apex. Tak bohuzel. Zase nekdy jindy a neco jineho.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 4. 3. 2019 v 17.14

tak jestli je to tak špatný že se i samotná konzole rozhodne radši vypnout než to dál přehrávat, tak to je potom dost špatný no

Nahlásit nevhodný obsah

20878919
Tom11 napsal 4. 3. 2019 v 17.07

na pc je hra po smrti a na konzolich v predsmrtny kreci, jsem zvedavej na tu jejich desetiletou podporu

Nahlásit nevhodný obsah