DMC 5 se na Steamu daří

11. březen 2019 11:55 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (2)

Capcomu se poslední dobou daří. Loni vydavatel uspěl s hitem Monster Hunter: World, kterého už se prodalo skoro dvanáct milionů kopií. Stal se tak tím nejprodávanějším titulem v celé historii této japonské firmy. Minulý rok byl pro Capcom skvělým a zatím to vypadá, že letos se toho moc měnit nebude.

K tomu jim pomáhá Devil May Cry 5. Ten se po třech dnech od vydání stal druhou nejúspěšnější hrou Capcomu na Steamu, kde s ní dokázali dosáhnout mety necelých 89 tisíc hráčů. Pro srovnání u remaku Resident Evilu 2 je to jen 74 tisíc. Všechny tyto údaje ale vypadají téměř zanedbatelně, když je porovnáme s Monster Hunterem: World, kterého na Steamu v jeho nejlepších chvílích hrálo 329 tisící lidí.

Je určitě třeba dodat, že tato čísla jsou k dispozici pouze u PC verzí. Nevíme tedy, jak si momentálně Devil May Cry 5 vede na konzolích. Dobrou zprávou ale jistě je, že na PC je oblíbenějším než Resident Evil 2, což by mohlo leccos napovídat. Pokud si ještě nejste jisti, co si o této akční řežbě myslet, s rozhodováním vám může pomoci naše recenze.

Zdroj: Gameinformer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 11. 3. 2019 v 14.22

Z počátku jsem z této novinky byl zmatený. V perexu se mluví o prodejích Monster Hunteru. Dál se ale mluví o úspěchu DMC5 a o nějakém dosahování mety 89 tisíc hráčů. Smíchalo se mi to dohromady a říkal jsem si, že prodat jen 89 tisíc kusů je přece velká bída u tak velké značky a vydavatele. V následující větě se vše dalo opět do relace s Monster Hunterem a s nějakým údajem o 329 tisících hrajících uživatelích v "nejlepší chvíli". A tehdy mi začalo svítat, že se tady mluví o nějakých maximech ve spuštěných kopiích v nějakém okamžiku. Což se mi potvrdilo, když jsem si přečetl originál článku.
A tak jsem nakonec byl zklamán, protože jsem si bláhově myslel, že by novináři někde vyšťourali skutečné prodeje hry. Absolutní čísla a ne tahle vágní relativní porovnávání. Navíc s titulem, který má silnou multiplayerovou část.

Editováno: 11. 03. 2019 v 14.23

Nahlásit nevhodný obsah

20877968
OnlyCORE napsal 11. 3. 2019 v 12.04

Je vidět že stačí vydat slušnou hru a je pak jedno, že ji crackli v den vydání.

Nahlásit nevhodný obsah