Battlefield V spouští prémiovou měnu

4. duben 2019 12:27 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (7)

Hlavním zdrojem peněz, které budou po vydání Battlefieldu V putovat od hráčů k vývojářům ze studia DICE, měly být dodatečné nákupy za kosmetické doplňky skrze prémiovou měnu Battlefield Currency (Boins). Její spuštění však muselo být zdrženo téměř o čtyři měsíce, hlavně kvůli problémům spojených s měnou, kterou získávají hráči obyčejným hraní. Právě dnes se ale Boins dočkají spuštění.

To probíhá právě v těchto minutách, kdy je na všechny platformy distribuován dubnový patch. Hned na začátku je nutné zdůraznit, že za Boins si nepůjde zakoupit žádnou výhodu, která by ovlivňovala samotné hraní, nýbrž pouze a jedině estetické předměty a tzv. „time savery“, které můžou pomoci hráčům, kteří nemají tolik času se Battlefieldu V věnovat, ale přesto by rádi dosáhli na odměny v rámci služby Tides of War.

Pokud se tedy rozhodnete do Boins investovat, v první fázi si za ně budete moc zakoupit pouze epické kosmetické předměty, které promění vzhled vašeho vojáka/vojandy. Nám osobně na zevnějšku postavy nezáleží, přesto věříme, že se najde plno hráčů, kteří se budou chtít odlišovat svým oblečením od ostatních. V dalších týdnech bude možné si zakoupit i tzv. Elitáře, tedy předem vytvořené charaktery se svým příběhem i hláškami. A nakonec tu máme již zmíněně time savery, konkrétně se jedná o XP boosty, jenž jsou fanouškům dobře známé z minulých dílů a Tier Chatch-ups, díky kterým si hráči budou moci odemykat jednotlivé odměny o něco rychleji.

V době psaní novinky ještě nebylo možné si Boins na českém PS Storu zakoupit, proto zatím nemáme představu, jak bude odstupňována jejich cena. Nicméně ti, kteří se rozhodnou v rámci hry za Boins nakupovat, budou dopředu vědět, co přesně můžou očekávat. Neopakuje se tak situace, kdy si švédské studio ve spolupráci s EA samo pod sebou podřezalo větev kvůli důrazu na lootboxy v rámci Star Wars Battlefront II.

Zdroj: MP1st

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20848643
ramin3z napsal 5. 4. 2019 v 10.45

DeviR1: Očividně jsi nepochopil, co jsem tím chtěl říci. Vpodstatě jde o to, že u pokračování je koncept vzhledů nesmysl. U hry s nekolikaletým odstupem mezi pokračovaními máte jistotu, že produkt bude aktuálizován delší dobu (např. CS). U pravidelných pokračovaní by tyto dokoupení měly tedy tvořit minoritní část hry při vydání (viz. nenáviděné Ubi). U BF už byly připravené hned v datum vydaní (pouze uzamčené). Je hezké si něco připravit, ale aby při vydání nebyla hra dokončená (kampaň a battleroyale) prostě omluvit nelze.

Jako kupující si chci koupit hotový produkt. Představ si, že si jdeš koupit třeba hranolky (= hra), ale chceš je mít teď (= při vydání). Zajdeš si do fastfoodu (= obchod) a tam ti místo toho dají ještě zmražené a řeknou ti, že je to vpořádku. Nehledě na to, že u těch mražených kousků ti ještě drze začnou nabízet kečup (= skiny)...

Co se týče toho boostu... Více lidí ti potvrdí, že to dělí komunitu. Do hry investuješ čas (ten je bezesporu nejcennější), protože tě hra prostě baví. A vedle tebe je člověk, kterého také hra baví, ale chce si užívat rychlejší postup, proto si koupí xp boost. A zde nastává flustrace, když zjistíš, že borec se nemusel ani snažit a má plnou výbavu. Ty tady hraješ a máš h.vno. Odměnovat ty, kteří chtějí sypat peníze není vůbec ušletilé. Snad si více ceníš času, než peněz.

Hry jsou brány jako umělecké dílo. Umělecké díla krásně vyobrazují duši umělce. Tak potom jaká duše vychází z tohoto díla :-D. Slogan "EA challenge everything" nabývá nový rozměr.

PS: Když někdo žačíná v osobě já, tak očividně sděluje svůj názor. Pokud tě to nezajímá, tak na to neraguj ne? Mimochodem, co ti řekne XP boost? Asi to, že chci hraní (= postup) urychlit... Už ze samotné postaty je to debilní. Hraješ, protože se cheš bavit a myslím si, že zabavu nechceš urychlit (otázkou je, jestli rychlý postup nebyl myšlen jako normální). Sex taky nechceš urychlit ne?

Editováno: 5. 04. 2019 v 10.46

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
Aleš Adam napsal 5. 4. 2019 v 09.20

Mor dnešní doby. Je to ale chyba hráčů, že tohle berou. Tyhle věci do AAA hry za plnou cenu nepatří a nikdy to neuznám, i když tam budou prodávat údajně jen kosmetické věci... a boosty. :/

Nahlásit nevhodný obsah

20922658
bestiality napsal 5. 4. 2019 v 01.01

7,5€ za kamufláž na zbraň vo full-price hre ???!!! Čo do pi*** sku*** poj***. Tak toto si dovolí len EA. Ale najhoršie na tom je, že sa nájdu ľudia, ktorý si ich budú braniť a tvrdiť mi že to je normálne.

Nahlásit nevhodný obsah

20863380
719159 napsal 4. 4. 2019 v 19.12

DeviR1: Pokud vydavatel potřebuje mít ve hře "time savery", tak to znamená, že samotnou hratelnost uměle natáhli(aby pak tyto savery měly vůbec nějaký smysl).
Pravda je ale taková, že se celá hratelnost vytváří s ohledem na tyto mikrotransakce. Takže na jednu stranu sice někdo(třeba ty a i řada dalších) nemusí cítit potřebu si nic kupovat. Ale na tu druhou, mě to neskutečně vadí a ať s tím jde EA do prdele. Ať tam prostě žádné mikrotransakce prostě nedává. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20875788
DeviR1 napsal 4. 4. 2019 v 18.59

ramin3z: No pokud si nedokážeš představit, že bys vrazil peníze do vzhledu v BF, tak v tom případě asi nejsi cílová skupina a není potřeba se nad tím pozastavovat, ne?

A XP boost slouží k tomu, abys tu hru nemusel hrát, jo? Co to je za geniální dedukci?

Nahlásit nevhodný obsah

20922511
lukys.b napsal 4. 4. 2019 v 18.21

Místo aby do toho oblečkovýho simulátoru udělali nový mapy tak .... :(

Nahlásit nevhodný obsah

20848643
ramin3z napsal 4. 4. 2019 v 15.41

Nedokážu si představit, že bych vrazil peníze do vzhledu, hlavně v BF. Battlefield je série, jenž vychází cca každé 2-3 roky, proto se jedná o nesmysl už ze samotné postaty. Nejedná se o hru, která se bude hrát za 6 roků tak jako dnes (alespoň s takovým počtem hráčů)...

A XP boost?! Koupím si hru a platím dál, abych tu hru nemusel hrát? Vítejte v EA.

Editováno: 4. 04. 2019 v 15.43

Nahlásit nevhodný obsah