Cyberpunk 2077 se bude oproti loňsku lišit

23. duben 2019 11:49 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Nejprve E3, poté mnohem přístupnější Gamescom. Na obou akcích nechyběl CD Project Red se svým plánovaným hitem Cyberpunkem 2077, ale i tak se prezentoval jen několika vybraným novinářům. Nakonec jsme ale viděli ukázku ze hry všichni a mohli jsme tak ocenit podobu polské novinky. V rozhovoru pro AreaJugones Mateusz Tomaszkiewicz ale řekl, že hra bude vypadat úplně jinak.

Abychom vše uvedli na pravou míru, nečekejte revoluci. Cyberpunk 2077 bude stále first-person RPG hrou z otevřeného světa, stále se můžeme těšit na hutný příběh a stále se můžeme těšit na absolutní svobodu řešení problémů. Přesto ale člověk, který má ve společnosti na starosti především questy, říká, že se leccos bude jiné: „Stále celou hru ladíme a přemýšlíme, jak ji udělat co nejpůsobivější, jak udělal gameplay ještě víc cool, a je potřeba si ujasnit, že loňské záběry ukazovaly jen drobnou část výsledné hry,“ řekl s poznámkou, že ukázka tak neměla úplně vypovídající hodnotu.

Zatímco si dlouhé video můžete připomenout výše, Tomaszkiewicz řekl, že ještě několik aspektů hratelnosti přibude, a mnoho z nich se teprve dodělává. „Nebál bych se říct, že hra, kterou jsme ukázali loni, se bude od výsledku významně lišit.“ Jestliže něco ukázka neprezentovala, tak to bylo propojení FPS žánrů s RPG systémy. Právě v tom by měl Cyberpunk excelovat, třeba tak, jako se to až na detaily dařilo sérii Deus Ex.

Na jedné straně se tak autoři soustředí na možnost volby, aby si mohl každý zvolit přístup, který mu vyhovuje, na straně druhé ale stále hráčů vyžaduje kvalitní akci, a i ty by měla novinka uspokojit. „Máme některé mechanismy, které na tomto konceptu vyloženě staví a zatím jsme je neukázali, takže se na ně teprve můžete těšit,“ řekl Tomaszkiewicz. Ani souboje tak nemůžou být vyloženě realistické, vždyť nepřátelé mají určité statistiky, nepůjde ale ani vyloženě o arkádové pojetí. Stále je potřeba myslet na krytí a na to, že nevydržíte všechno. Pokud ale někdo preferuje melee souboje na blízko, trochu větší arkádovost je v tomto ohledu na místě.

Zdroj: DSO Gaming

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925172
Majel007 napsal 23. 4. 2019 v 16.38

tak jako tak přemýšlím že tohle bude má první hra v maximální edici která půjde sehnat...... protože si opravdu vážím jejich práce stejně jako si vážím práce autorů posledního Metra, nicméně tam jsem se spokojil s obyčejnou verzí, protože to co udělali 2 týdny před vydáním vydavatelé byla těžká podpásovka.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 23. 4. 2019 v 14.27

vzhledem k tomu jak moc stresovali, že je to rozpracovaná ukázka, kterou původně ani nechtěli ukazovat veřejně, tak se nedivím že se to bude lišit, taky to ukazuje že na tom makaj a neseděj s rukama v klíně.

Nahlásit nevhodný obsah

20919239
chcikecat napsal 23. 4. 2019 v 13.18

spoock: Co ty víš, jak to bude v roce 2077:) Dnes když se podíváš na auto 50 let zpětně, tak také jezdí "divně" :)

Nahlásit nevhodný obsah

7739207
spoock napsal 23. 4. 2019 v 12.03

nejvíc mám obavy z jízdy tím autem, sice to byla ukázka z rozpracované hry, ale moc mi to nesedělo

Nahlásit nevhodný obsah