Days Gone se v Japonsku daří

9. květen 2019 16:57 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (5)

I když Days Gone rozdělilo herní společnost na dvě poloviny, z nichž jedna hru chválí a druhá jí hatí, Sony s tímto titulem stejně uspělo. A to dokonce tak, že v Japonsku překonaly prodeje Days Gone několikrát oceňovanou hru God of War.

Data pochází z deníku Famitsu, který uvádí, že Days Gone během svého prvního týdne prodalo přes 114 tisíc kusů a téměř překonalo hit Horizon: Zero Dawn, které prodalo 116 tisíc kusů. God of War během prvního týdne prodalo pouze 46 tisíc kopií. A všechny údaje se týkají pouze fyzických nosičů, digitální prodeje tak budou ještě masivnější.

A Days Gone neslaví úspěch pouze v Japonsku. Ve Velké Británii se zombie adventura drží na prvním místě již 2 týdny, první místa si hra uzmula i ve Španělsku či Německu. Zdá se tak, že i přes vlažné přijetí recenzentů si hra vede skvěle. Co vy, jak se vám Days Gone líbí?

Zdroj: Gematsu, Pushsquare

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922717
Endys22 napsal 9. 5. 2019 v 22.35

Také jsem se zalekl, když jsem viděl recenze první. Čekal jsem bombu na 9/10 a ono to nedopadlo.. Alespoň to jsem si říkal a obával se. Neříkám, že hra je na 9/10. Také bych jí sám dal těch krásných 7/10. Hra se hraje příjemně, vypadá úžasně. Bohužel musím vytknout propady snímků. Hra mi nespadla, ale už jsem zaslech od kamaráda, že se jednou tak stalo. Ale neměl day one patch, takže to bude spíše tím. Trochu mne mrzí příběh. Co se týče Deacona a Boozera, tak super. Každé setkání a kooperace s ním je příjemná. Ale hlavní děj, kde jde o hledání Deaconovy ženy, mě zklamal. Není to taková pecka, ale ani průser. Je to něco, co neurazí. Ale asi tam měly hrát trochu roli emoce. Nic jsem necítil. Dokonce mi bylo i jedno, zda je naživu nebo ne. Takto na mne hra působila. A hudba.. to je také nádhera. Myslím si, že od hry hodně lidí očekávalo stejně jako já, že to bude další pecka jako TLOU. To kvůli příběhové linii trochu opadlo. Ale rozhodně hra není průser. A zabaví na 30 hodin.

Nahlásit nevhodný obsah

20922647
jirisvec77 napsal 9. 5. 2019 v 22.08

Zerosekai: prave ze na rozdíl od zmiňovaného red dead 2 nebo novych assasinu jsem kvitoval s povdekem to, ze te hra nezahlti vedlejšími aktivitami a ukoly. Jsou tam, ale není jich tolik, aby jsi při tom ztratil přehled o hlavní dějově lince. Navíc narozdíl od rdr2 mi příběh days gone nepřišel tak zbytecne natahovany jako prave v rdr2. V days gone příběhu není žádný wow moment, ale i tak mě bavil a Deacona jsem si celkem i oblíbil.

Nahlásit nevhodný obsah

20900281
huby napsal 9. 5. 2019 v 22.02

hru jsem nehrál ale podle recenzi je chybou hry spíše technické nedostatky než náplň hry

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 9. 5. 2019 v 20.58

Já sem si days gone předobjednal a po prvních recenzích sem se trochu lekl, sony mě ale nikdy nezklamalo a sem rád že sem tu předobjednávku nezrušil. Ta hra jede na hodně subjektivní vlně a pokud v ní narazíte na tunu bugů, nezaujme vás příběh a motorka se vám zdá meh, dokážu pochopit proč by si člověk mohl subjektivně myslet že to je nějakej odpad, ikdyž si teda stále myslím že IGN je v dnešní době jen banda blbů, když můžou dát tomuhle 6.5/10 a F76 5/10, pardon ale ta hra fakt není jen o bod a půl výš jak F76.

Já osobně sem na tolik bugů nenarazil, hra mi nikdy nespadla, nikdy nezamrzla, nemám propady fps, příběh mě zaujal a jízdu na motorce i její upravy si užívám. Pro mě osobně je Days Gone super hra a na subjektivní urovni musím říct, že mě baví víc jak poslední metro a no snad i víc jak RDR2, který sem teda ještě nedohrál to se přiznám, takže to se může ještě změnit. Každopádně bych řekl dejte té hře šanci, není to takovej průser jak prvotní recenze mohly naznačovat.

Nahlásit nevhodný obsah

20922647
jirisvec77 napsal 9. 5. 2019 v 19.27

Vlažné přijetí recenzentů - jak kde. Podle mě 8/10 už Neni jen vlažné přijetí. Jsem rad ze se hre dari. Dohrano v pondělí a spokojenost i přes některé chyby. Přeju hre - Bend studiu úspěch a kdyby na novém playstationu vyšel druhy díl, kde by se vyvarovali chyb a zamakali na originalnejsim obsahu, tak bych se vůbec nezlobil...

Nahlásit nevhodný obsah