Code Vein v novém gameplay videu

12. květen 2019 13:59 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (2)

Od oznámení Code Vein už uplynuly více než dva roky. Hra inspirovaná sérií Dark Souls své původní datum vydání stanovené na září 2018 nestihla a po výrazném odložení se po delší době připomíná novými gameplay záběry. Ani nový trailer nám ale příliš konkrétní představu o tom, kdy se do světa Code Vein budeme moci ponořit bohužel nenabízí.

Na konci videa totiž bez dalšího upřesnění svítí číslo 2019, takže se pravděpodobně dočkáme nejdříve koncem tohoto roku. Už při přesunu vydání hry na letošní rok se vývojáři nechali slyšet, že si na vybroušení hratelnosti dávají hodně záležet a nechtějí vydání Code Vein uspěchat. Jak se jim podařilo s vývojem pokročit se můžete přesvědčit sami.

I když hra svou inspiraci v hratelnosti nezapře, snaží se odlišit alespoň zasazením a grafickou stylizací. Upírům to v postapokalyptickém světě sluší a to bude mnohým fanouškům stačit jako důvod, proč se do další souls-like hry zakousnout. Samotná hratelnost se pak točí kolem zabíjení potvor a silných bossů, zkrátka jak to máme rádi. Hra je ve vývoji pro PC, PS4 a Xbox One.

Zdroj: WCCFTech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 13. 5. 2019 v 09.38

Je to takový trend do všeho teď cpát kooperaci. Vývoj hry se tím prodlouží, vydavateli se to prodraží, musejí se udržovat v provozu servery a design hry se změní, protože mapy musejí být dostatečně velké pro více postav a potvory musejí mít různě velké staty. A pokud je hráč jako já a hry hraje jen single, tak kupuje něco (a platí za něco), co nikdy nevyužije.
Z těch záběrů se mi nelíbí ta minimapa v rohu -- jednak ukazuje typický japonský generický design "dungeonů" -- koridory spojují větší místnosti na souboje v téměř pravidelné mřížce, ale hlavně je hned jasné, že se nebude konat vymazlený design úrovní jako v prvních Dark Souls.

Nahlásit nevhodný obsah