DMC 5 je svěží vítr pro celou značku

13. květen 2019 16:17 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (1)

Série Devil May Cry je s námi už dvacet let a za tu dobu si získala srdce nejednoho hráče. Ne všechny díly jsou ale fanoušky považované za povedené, především tedy reboot z dílny Ninja Theory. Ovšem Devil May Cry 5, to je zcela jiný příběh. Titul byl skvěle přijat jak kritiky, tak fanoušky a i Capcom je s ním nadmíru spokojen.

Podle jejich poslední finanční zprávy si hra vede dobře a podařilo se jí vyexpedovat přes dva miliony kusů. Nehovoříme tedy o skutečných prodaných kusech, protože o nich nevíme, ale společnost je prý s prodejů nadšena. Pro Capcom je to v podstatě znovuoživení celé značky, která byla celkem dlouho u ledu, tedy jestliže nepočítáme už zmíněný reboot od Ninja Theory. Je velmi pravděpodobné, že se vcelku brzy dočkáme nějakých dalších dílů, protože Capcom bude chtít využít momentální zájem o sérii.

Není ale přesně jasné, jakým směrem se bude Devil May Cry nadále ubírat. Půjde o regulérní pokračování, nebo o nějaký spin-off? Bude se na pracích podílet i pro sérii stěžejní Hideaki Itsuno? On sám by už údajně měl vytvářet nějaký další projekt, ale nevíme, jestli jde o Devil May Cry, či o zcela jinou značku. Nemáte-li na hru ještě názor, utvořit ho vám může pomoci Martinova recenze.

 

Zdroj: Gameinformer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 14. 5. 2019 v 14.49

Jel bych to do minulosti (SPARDA) a zcela vynechal soudobou architekturu (bylo to ve dvojce, trojce, pětce, čtyřku jsem nedohrál).
Jenže mrakodrap se dělá levnějš než gotická katedrála....
Nebo remake prvního dílu (ten se bez mrakodrapů obešel, všechno jen gotika). Ten spoustu PC hráčů nehrálo a nemůžu si pomoci - do vydání pětky byla nejlepší. Trojka sice měla více pohybů, no prostředí je proti jedničce chudý příbuzný.

Editováno: 14. 05. 2019 v 14.52

Nahlásit nevhodný obsah