Cyberpunk bude mít DLC jako Zaklínač 3

20. červen 2019 11:28 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Asi úplně nelze srovnávat Cyberpunk se Zaklínačem, i když sdílí stejné studio a dost možná i stejný přístup ke světu, v němž se příběhy odehrávají. Zaklínač, mluvíme-li o Divokém honu, se vyznačoval množstvím možností, jak úkoly (ne)plnit, a Cyberpunk bude tento recept nepochybně rozvíjet. Známe ještě jednu spojitost – stejně jako Divoký hon, i Cyberpunk 2077 dostane velká rozšíření.

Srdce z kamene a především O víně a krvi je považováno snad za ještě lepší kus hry, než byl základ třetího Zaklínače, a CD Projekt Red motivován úspěchem obou masivních rozšíření to samé plánuje i své futuristicky laděné hry. V jednom z rozhovorů to prozradil Alvin Liu, jeden z vývojářů polského studia.

„Chceme mít kompletní příběh, ale taktéž děláme otevřený svět. Pamatuji si, jak když jsem hrál Zaklínače a dohrál jsem ho, stejně jsem chtěl vědět, co se s lidmi děje dál a jaké jsou jejich osudy. Myslím, že stejná možnost se nám nabídne i v případě Cyberpunku,“ řekl člověk zodpovědný za programování umělé inteligence. Jedním dechem ale samozřejmě dodal, že to není tak, že by si autoři nějaký obsah cíleně schovávali na měsíce po vydání. „Neosekali jsme příběh, abychom vám jej pak prodali,“ zdůraznil.

Myslíme, že ani v případě Srdce z kamene, ale především v případě O víně a krvi nemůžeme mluvil o těchto praktikách, i přestože bylo druhé zmíněné DLC větší než Zaklínač 2. Pokud bude Cyberpunk dobrou hrou, o čemž málokdo pochybuje, za podobně kvalitní dodatky budeme jedině rádi.

Cyberpunk 2077 by měl vyjít 16. dubna, pokud nedojde k nějakým odkladům. V posledních dnech je ale okolo hry poměrně rušno. Čím dál tím víc názorů se přiklání k tvrzení, že hra není tak revoluční a kde kdo by ji mohl zaměnit s Deus Ex. Zároveň se objevila petice, která si žádá změnu hry – ale nikterak drastickou. Po vystoupení Keanu Reevese na E3 totiž někteří chtějí, aby se ve hře objevil achievement „You're Breathtaking“.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875576
Smaug. napsal 21. 6. 2019 v 08.49

Corra: Tak Zaklínač 3 je svou podstatou stejný jako Skyrim (openworld fantasy RPG zaměřené na boj a questy), ale těžko můžeš říct, že je to málo odlišné.

Nahlásit nevhodný obsah

20876319
Corra napsal 20. 6. 2019 v 15.42

Z úrovně hry ani DLC strach nemám. Jsem ale zvědavý, jak se jim podaří vymezení/odlišení vůči Deus Ex, který je svou podstatou to stejné ...

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 20. 6. 2019 v 13.45

THATS NOT POSSIBLE !
DLC IN CYBERPUNK ?

Zásadní otázka přetrvává: Bude v Cyberpunk Easter Egg, který by vzdal hold SOLID/NAKED SNAKEOVI ?

Editováno: 20. 06. 2019 v 13.46

Nahlásit nevhodný obsah

20877968
OnlyCORE napsal 20. 6. 2019 v 13.28

Blood and Wine by mohla být hra sama o sobě.
Můžeš si koupit jeden skin do nejmenované hry nebo DLC s obsahem na desítky hodin.

Nahlásit nevhodný obsah