Z Outer Worlds může být na Xboxu série

12. srpen 2019 13:00 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (7)

Obsidian je majetkem Microsoftu. The Outer Worlds, které vyjde letos na podzim, ale nikoliv. Jedná se o hru, jejíž vývoj započal už před tím, že si Microsoft známé studio pořídit, a tak nevlastní vydavatelská práva, která má Private Division, divize Take-Two podporující hry nezávislých autorů, jimiž Obsidiani ještě před časem byli. Co ale bude se značkou do budoucna? A bude vlastně z The Outer Worlds série?

Nikoho zřejmě nenapadlo, do jak absurdní situace se může vydání letošního černého koně dostat. Pokud jej totiž budete hrát jinde než na platformách Microsoftu, může vám značná část příběhu utéct. Stačí, aby se Microsoft později rozhodl, že ze značky udělá jednu z ikon Xboxu (a Windows 10), a ostatní budou nahraní. Myslíte, že jde o kreslení čerta na zeď? Nikoliv, Microsoft se v tomto směru vyjádřil poměrně jasně.

Ačkoliv ne každý first-party titul musí být exkluzivní – vzpomeňme například na Minecraft – s Obsidianem bude situace zřejmě odlišná. „Z toho, co jsem z Outer Worlds viděl, si myslím, že to je něco, na čem můžeme stavět, a že se z toho opravdu stane série, která bude za našeho přispění růst,“ řekl Mike Booty, šéf Xbox Studios. „To, co vytvořili, je úžasný svět. Sám často přemýšlím, co potřebujete k úspěšné sérii. Je to příběh, spousta postav a svět velký dost na to, abyste do něj mohli přidat další příběhy?“ ptá se sám sebe v rozhovoru pro GameInformer.

To všechno by The Outer Worlds mělo díky svým autorům nabídnout. Booty potvrdil, že už teď Obsidian pracuje na dalších neoznámených projektech, které budou mířit jen do rodiny Microsoftu. Zda se mezi nimi nachází ve fázi projektu i pokračování, není zřejmě. Je to ale přinejmenším pravděpodobné.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20921836
oleg.rusov napsal 12. 8. 2019 v 15.32

Ta vec vypada vselijak, jen ne jako trhak. :-) Ale do gamepassu za 25kc dobry.

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 12. 8. 2019 v 15.30

Ocelotr2.1: Uplne nechapu na co reagujes, ja se o ty hre a jeji kvalite vubec nebavil, jenom o exkluzivitach. Nicmene kdyz uz si to nakousnul, tak ti rovnou reknu, ze to vidim podobne. Nebude to zadna hitparada a ani nemuze byt kvuli financnim prostredkum (prioritam) a relativni nezkusenosti (v tyhle situaci). Nicmene jadro bude skvely a dvojka bude uz vyladena v AAA kvalite. Tohle bude spis takovy Indie predkrm.

Editováno: 12. 08. 2019 v 15.48

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 12. 8. 2019 v 15.29

Ocelotr2.1: A jejich pokračování jsou vždy řádově lepší (u Kotoru s mody), než předchůdci. V čem pokulhávají je technická dotaženost, ale na druhou stranu, jak na New Vegas tak na Kotor 2 meli dost šibeniční termíny, takže se to dá pochopit.

Nahlásit nevhodný obsah

20925186
Strejda Demon napsal 12. 8. 2019 v 14.56

Ocelotr2.1: Nepamatuju si že by Microsoft měl někdy v minulosti problém s exkluzivníma hrama :D 360ka jich byla plná, (to i OG xbox, ale nedá se to srovnat s PS2...)
Tuhle generaci se holt trochu dloubali v zadku, ale já si nestěžuju, Gearse, Forza i Halo mi vydrželi (a pořád drží) hodně dlouho i po dohrání ''kampaně''. Chápu že multiplayer není pro každýho, ale je to přesně ten důvod proč se tyhle 3 hry pořád hrajou.
Nechci rejpat na playstation exkluzivky, God of War, Last of Us i Uncharted jsou parádní hry, ale po dohrání (nebo dvou) se to může předat do bazaru ne? Chápu že Last of Us i Uncharted mulťák maj, ale co jsem tak koukal, není to úplně tahák těch serií.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 12. 8. 2019 v 14.26

Proč jsou všechny hry dneska růžový (magenta) ?
Raději bych se vrátil do zelenjch Matrixovskejch dob.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 12. 8. 2019 v 14.24

JabJab21: Je to OBSIDIAN a ty vždy dělaly klasický 7/10 - 8/10 pokračování jiných her. O dotaženosti jejich titulů mám pochybnosti asi jako o dotaženosti titulů od Bioware.

Volils slova dobře "LEPŠÍ" ... je to nej. co se o hře dá říct, vždyť už jen podle grafiky je to šitý horkou jehlou , prostě splácaly NO MANS SKY a FALLOUT 3,4 a hoděj úkoly a bude z toho open world "skoro jako Fallout" nebo jako "skoro Borderlands".

Na druhou stranu "OSMIČKU" v hodnoceních lze zcele určitě očekávat, páč Obsidian jsou velmi dobří řemeslníci a nikdy nechtějí hráče ošidit. Jako každá nová IP, bude mít problém s délkou hry a opakováním úkolů, jelikož jednička je pro investora (MICROSOFT) testovací. Narozdíl od SONY. Ti dokažou zainvestovat i zcela nevýdělečný produkt a vyrábět ho dlouho, myslí-li si že zlepší prestiž značky Playstation. (Ico, Shadow of the Colossus)

P.S. (k článku) mluvit o sérii před vydáním dílu 1 je neštěstí. Pamatuje si někdo TOO HUMAN, tam se slibovalo X pokračování ? Grindfest v supernudných pozadích, který si na sebe nevydělal.

Já říkám že to nebude dobrý. Přinejlepšim průměrný. Microsoft má problém, že exkluzivity dělá vždy až když hráči řvou, a chce je rychle. Takhle ale Naugty Dog nebo Santa Monica desítkové hry nedělaj.

Editováno: 12. 08. 2019 v 14.31

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 12. 8. 2019 v 13.32

Exkluzivity kritizuju, ale tohle je jedna z tech lepsich exkluzivit, co vlastne ani neni exkluzivita protoze si zahrajou konzolisti i PCckari.

Nahlásit nevhodný obsah