BioWare opouští člověk z vedení Anthemu

16. srpen 2019 13:09 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (1)

Anthem si během svého vývoje vyžádalo spoustu obětí, a spousta jich ještě přibude. Zdá se, že dalším jménem na seznamu odchodů z BioWare je Ben Irving, jeden z vedoucích producentů hry. Zkušený člen vývojářského týmu z Edmontonu své rozhodnutí zveřejnil na vlastním Twitterovém účtu.

Irving nebyl při vývoji tou největší rybou v rybníku. Výkonným producentem byl v posledních letech Mark Darrah. Jelikož bylo jeho původní ambicí (a dlouhou dobu i náplní práce) příprava Dragon Age 4, je pravděpodobné, že se Darrah po vydání Anthemu k fantasy sérii opět naplno vrátil, a v tu chvíli by v hierarchii pokračoval režisér hry Jon Warner. Hned za ním ale čekali tři vedoucí producenti, Mike Gamble, Leonard Quem a právě zmíněný Ben Irving.

Všichni tři se podíleli na vývoji od samotného začátku, a před tím, než převzal kormidlo Darrah, se pravděpodobně jednalo o hlavní lodivody projektu. Pravdou nicméně také je, že právě jejich nejednotnost stála z velké míry za tím, že se vývoj Anthem takto protáhl. Ať byly pohnutky jakékoliv, minimálně jeden z nich, právě Ben Irving, se rozhodl po osmi letech BioWare opustit.

„Ve studiu jsem strávil krásné roky, a po osmi letech jsem se rozhodl pohnout se z místa a přijmout nabídku jiné videoherní společnosti,“ říká Irving i přes to, že bylo BioWare už od dob Baldurs Gate jeho vysněnou destinací, kde by chtěl pracovat. „Napořád ale budu vděčný lidem, kteří mi umožnili pracovat na skvělých hrách ve společnosti skvělých lidí.“

Další slova už míří konkrétně hře, pod níž je z velké míry podepsán. Dle Irvinga má před sebou Anthem zářnou budoucnost, na hře pracuje nadaný tým plný skvělých lidí, kteří hru stále posouvají, a Irving (stejně jako ostatní) je zvědavý, co se z tragického káčátka vyklube. „Měl jsem rád interakci s naší komunitou, na streamech, Twitteru nebo Redditu. A to přese všechno dobré, i přese všechno zlé. „Věřte, že jste ale v dobrých rukou,“ uzavřel svůj vzkaz

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925107
bluetomcat napsal 17. 8. 2019 v 18.39

No tak se nám to Bioware pomalu rozpadá, opět úspěšný projekt EA kdy rozložilo další studio. Ale nebojte lidičky, Bioware bude i nadále i když je z ní už jen vyžraná šlupka ta kterou se to amatérské EA potřebuje schovávat, stejně jako to dělá s DICE aby se mohli vymlouvat "to my ne to oni...".

Nahlásit nevhodný obsah