Elite: Dangerous ukazuje obří Carriery

23. srpen 2019 12:10 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (1)

Hry, jako je Elite, No Man’s Sky či další vesmírné simulátory, byly - vyjma pár výjimek- většinou omezeny velikostí korábu, který nám daly na povel. Právě první jmenované Elite: Dangerous se ale již dříve rozhodlo tento mýtus již částečně zbořit. Nyní však jde ještě dále, a dává nám tak nahlédnout na záběry gigantických Carrierů.

Tato obří monstra, která bez problému pojmou až 16 dalších lodí různých tříd a velikostí, do hry přibudou již v průběhu prosince formou bezplatného updatu, a o rok se tak opozdí za svým původním plánem coby součást dodatku Beyond. Jak ale asi čekáte, jejich samotné získání uvnitř hry už vás přeci jen nějaké ty kredity stát bude a nepůjde o zanedbatelnou částku. Kolik přesně, o to se však vývojáři nepodělili. Ale i kdyby jste měli skutečně hluboko do kapsy, stále budete omezeni pravidlem jednoho Carrieru pro jednoho Commandera.

Předtím než se pro tuto rozpočet značně krátící investici ale rozhodnete, je dobré se ujistit, k jakému účelu Carriery vlastně využijete. Možností je totiž opravdu hodně, a tak vedle očividného ukotvení jiných plavidel nabídnou tyto plavidla i servis v podobě jejich dovyzbrojení, opravy či doplnění nádrže. Nechybí ale samozřejmě ani možnost galaktických skoků, avšak pouze za předpokladu, že vlastníte dostatek jisté unikátní suroviny, kterou autoři blíže nespecifikovali.

Na závěr je záhodno vypíchnout, že ani vyznavači roleplayingu nepřijdou zkrátka, a díky změně loadoutů si tak budou moci svůj Carrier značně přizpůsobit, a stát se tak třeba pirátem nebo lovcem odměn. Těšíme se.

Zdroj: eurogamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875607
Aleš Adam napsal 24. 8. 2019 v 21.11

Bohužel nepůjde Carrier vůbec pilotovat. Hráč jo může jen přes menu ve hře přemístit do jiné soustavy. Může skočit až 500 ly, což je slušná vzdálenost. Vedle toho nepůjde zničit a asi s ním nepůjde ani bojovat. K lodi typu carrier má být další velká loď, která bude automaticky jeho průvodce. O téhle lodi se toho ví málo. Má to být podpůrná loď. Mně ale vůbec nedává smysl.

Nahlásit nevhodný obsah