Mód 5v5 pro Battlefield V byl zrušen

23. srpen 2019 11:13 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (0)

Sérii Battlefield se nikdy pořádně nepodařilo vstoupit na esportovou scénu. Chystaný mód 5v5 však měl tuto skutečnost změnit. Podle posledních informací to ale vypadá, že se hráči této novinky v nejbližší budoucnosti nedočkají.

Vyplývá to z vyjádření producenta Ryana McArthura na stránkách EA. Důvodem jsou podle všeho plány ohledně dalšího obsahu, kvůli nimž už na něj zkrátka nezbývá čas. „Kvůli soustředění na zlepšování kvality zážitku v Battlefield V a přidávání dalšího obsahu, který hráči chtějí, jsme ustoupili od původních plánů nabídnout kompetitivní mód 5v5. Bylo to pro nás těžké rozhodnutí, bylo však nezbytné, abychom mohli rychleji odstraňovat chyby a dodat plánovaný obsah,” vysvětlil McArthur.

Jedním dechem nicméně dodává, že chtějí hráče zaměřené tímto směrem podpořit. „Stále máme zájem nabídnout kompetitivní herní zážitek v rámci Battlefieldu. Víme, že v naší komunitě již kompetitivní scéna existuje. Chceme vytvořit prvky, jimiž tuto komunitu podpoříme. Chceme s hráči pracovat blíže a pomoct jim zlepšit nástroje, které již mají k dispozici,“ prohlásil.

V příspěvku se také zmínil o dalších plánech. Mluvil kupříkladu o mapě Al Sundan, po níž mohou hráči už nějakou dobu pochodovat, pouze však v režimech Squad Conquest a Team Deathmatch. Vývojáři nicméně plánují vytěžit mapu i v dalších režimech, jako je například Conquest. V tom jim brání „neobvyklý grafický problém“, jenž se bohužel zatím nepodařilo vyřešit. Tým by chtěl chybu opravit nejpozději do konce příštího měsíce.

Zmínil se také o mapách Provence a Lofoten Islands. O nich jsme nedávno psali, jejich krásy si můžete prohlédnout v ukázce z Gamescomu. Mapy by se měly objevit s updatem 4.4 v režimech Squad Conquest a Team Deathmatch.

S updatem 4.6 pak plánují dodat Operation Underground v režimech Conquest, Team Deathmatch, Breakthrough, Squad Conquest a Rush. Krom toho slibují vývojáři také nová vozidla, zbraně, frakce.

Zdroj: Tisková zpráva

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!