BFV: nový patch přináší novou mapu i změny

26. září 2019 18:08 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (6)

Od původního data vydání to trvalo téměř na den tři měsíce, ale nakonec se fanoušci dočkali. Mapa Al Sundan, jejíž původní zařazení do Battlefieldu V mělo proběhnout už na konci června, se z důvodu technických potíží se do hry dostává až s aktuálním updatem 4.6, který je od dnešního dne dostupný.

Abychom byli úplně přesní, Al Sundan (který komunita překřtila na „Al Soondan“) byla hratelná již koncem zmíněného června, ale jen v menších režimech Squad Conquest a Team Deathmach. Jelikož se ale jedná o lokaci, která je především určená bojovníkům, kteří mají rádi „all-out warfare“, tedy střety pěchoty, vozidel a letadel na velké ploše, zůstávalo klíčové, aby se vývojářům ze studia DICE podařilo odstranit grafické problémy a uvedli mapu do provozu v módech Conquest a Breakthrough. To se tedy aktuálně děje.

To však nejsou jediné novinky v nejnovějším patchi. Zmizet by měl problém s vysokým pingem, částečně upraven byl i systém lootu v rámci Firestormu a došlo k změně statistik u příručních zbraní. Zatímco drtivá většina z nich byla posílena, revolver, se kterým se na bojišti setkávám nejčastěji, byl naopak oslaben. Výraznou změnou je taktéž skutečnost, že nově budou medici a léčící stanice blikat na mini mapě. Pokud my sami budeme hrát za tuto třídu, u všech raněných hráčů v okolí osmi metrů se bude zobrazovat ikona o jejich stavu. Stejný systém bude fungovat i u třídy suport. To vše by mělo pomoci hráčům v lepší orientaci.

Na druhou stranu, oproti původním plánům byla z patche vyškrtnuta mapa Operation Underground i možnost vytváření soukromých her. Oboje by mělo do hry dorazit v průběhu října.

Zdroj: YouTube

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922511
lukys.b napsal 27. 9. 2019 v 15.19

Twice: Promiň, ale nemůžu s tebou souhlasit. Podle mě je to vždycky o tom kdo za toho medika hraje. Potkávám spousty mediků pro který není problém se v chaotických situacích orientovat. Zvednou když je třeba a když mohou. Pak samozřejmě jsou tu medici, kteří tě nezvednou i když jste tam jen dva. Těm ale tyhle pomocný berličky nepomůžou. Pětku jsem hrál jen pár týdnů a vrátil jsem do starších BF(BF3 a BF1) ale pokud si matně pamatuju tak princip fungování medika byl totožný :)

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 27. 9. 2019 v 09.51

beowulfgaimz: mne treba od bf1 nebavi conquesty. Grand operations vypinam v momente, kdy je na rolloutu mapa, ktera ten mod obsahuje. Nevim no, ten mod sam o sobe mi prijde takovy o nicem - zaber A, bez na B, pak zabiraji acko, tak zpatky, pak zase na B pak C, mezitim se vrat na b.

Ale obecne mam trochu problem s classy - chapu, ze treba Assault je primarne urceny k likvidaci pechoty, ale vybavit tuhle tridu zaroven protitankovym equipem je trochu OP. Cimz postradaji tanky trochu smysl - ty by mely byt k prorazeni linie, ale s tim, kolik je na choke assaultu, tak se neda prezit ani pet vterin. Tudiz kazdy s tankem snipuje a trochu to pak postrada smysl.

Uvital bych o classu vic, neco jako heavy infantry / support.

Stejne jako stacionarni zbrane, v podstate nemaji smysl, kdyz je assault trida oddela raketometem.

Nahlásit nevhodný obsah

20925460
beowulfgaimz napsal 27. 9. 2019 v 08.23

nemuzu si pomoct, ale zabava kterou ve hre mam je ve srovnani s BF3 a BF4 nekolik let zpet naprosto nulova, a to se fakt snazim, neco tomu proste chybi, je to pomalejsi, utahanejsi, linearnejsi

Nahlásit nevhodný obsah

20880283
Twice napsal 27. 9. 2019 v 07.01

lukys.b: Kdyby si ten battlefield někdy za medika skutečně hrál, tak uznáš že jsou ty změny jedině ke prospěchu věci.

Nahlásit nevhodný obsah

20922511
lukys.b napsal 27. 9. 2019 v 05.28

No vida. V příštím patchi to bude určitě z toho medica ty lékáničky samo cucat. Bude stačit běhat jenom kolem. Super !

Nahlásit nevhodný obsah

20922663
Banána Joe napsal 27. 9. 2019 v 04.40

Ja by som aj odcenil, keby nám už dali trailer na chapter 5

Nahlásit nevhodný obsah