GR Breakpoint není dle Ubisoftu pay-to-win

4. říjen 2019 08:00 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (17)

Ghost Recon Breakpoint sice oficiálně vychází až dnes, hráči však měli možnost dostat se do hry již na začátku tohoto týdne, pokud tedy zainventovali do Gold či Ultimate edice, případně prostřednictvím služby Uplay+. Ti si mohli všimnout, že lze ve hře utratit mraky peněz skrze mikrotransakce.

To by ani nebylo tak zvláštní, pokud by šlo pouze o kosmetické předměty. Za takzvané Ghost Coins však bylo možné přímo koupit také vozidla, zbraně a jejich upgrady, skill pointy k odemykání speciálních perků a XP boostery. Ubisoft se nyní rozhodl některé z těchto věcí z obchodu odebrat, načež na oficiálním fóru vydal k této záležitosti prohlášení.

V něm mimo jiné stojí, že „Ghost Recon Breakpoint neobsahuje žádné pay-to-win elementy,” přičemž je zdůrazněno, že i hráči, kteří se rozhodnou neutrácet za prémiové věci, nebudou nijak omezeni a mohou počítat s tím, že se k velkému množství předmětů a skillů dostanou jednoduše hraním hry.

Odstranění možnosti zakoupit ve hře výše zmíněné předměty je nicméně zřejmě dočasné. Vypadá to, že je Ubisoft neplánoval nabídnout od samého začátku. Do hry je patrně chtěl propašovat až časem. „Tyto předměty byly navrženy jako nepovinná možnost pro hráče, kteří do hry dorazí později, aby byli schopní dohnat jedince hrající delší dobu a vychutnat si s nimi kooperaci a náročný end-game.”

Odstraněné mikrotransakce se tedy časem pravděpodobně zase vrátí. Vývojáři momentálně hlídají ekonomiku hry a snaží se ji řádně vybalancovat. Ubisoft také chystá pro následovníka Wildlands moře dalšího obsahu. V prvním roce po vydání vyjdou tři epizody, které by měly přinést nový příběh, speciální události a také zbrusu nové třídy. Ghost Recon Breakpoint je k dispozici na PC, Xbox One a PlayStation 4.

Zdroj: Wccftech

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925422
Nikdykde napsal 6. 10. 2019 v 10.15

OldSnakeBOSS: The Division se hraje úplně jinak, je to úplně jiný žánr, jede na jiném engine, dělají ho jiná studia.

Breakpoint nemá vlastně ani bossfighty, pokud umíš střílet, sundáš kohokoliv na jednu ránu i když bude mít mnohem lepší gear než ty, pořád je to střílečka v obřím světě. Division je v zásadě v základě diablovka....

Je to stejné jako tvrdit že stejné je Uncharted a Greedfall. Když pojedu kolem monitoru na bicyklu, bude se mi to taky jevit hodně podobné, takové zeleno-pískovo-hnědé.

Nahlásit nevhodný obsah

20923408
OldSnakeBOSS napsal 5. 10. 2019 v 10.01

Ještě si někdo myslí že GR B není jako Division? :-D R. I. P Wildlands

Nahlásit nevhodný obsah

20864710
Tyros napsal 4. 10. 2019 v 18.45

Nikdykde: Amen

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 4. 10. 2019 v 16.14

effa: Tak třeba tohle třeba tohle: "sam prohlašuje ze pribehove hry jsou pro malá studia a oni budou dělat hru jako službu", není pravda.

On řekl že ty příběhy do svých her dělají taky, ale v rámci velkých celků, tedy ten příběh co jinde vyjde jako celá hra je zde v rámci třeba jednoho města. Směr naznačený Odyssey i Breakpoint tomu nasvědčuje. Ubisoft je velká korporace, která se chytla po velké oprávněné kritice za nos a po úspěchu konkurenčního zaklínače totálně přepracovala své hry, jejich směr i vlastní organizaci (tvůrci mají mnohem více volnosti). Vedle toho mají vysokou produktivitu a efektivitu práce, takže zvládají dělat své velké tituly pomerně rychle, neodbývají to, prostě mají schopné lidi. Díky tomu jsou schopni dělat velice kvalitní hry, pozor, pro své cílové publikum (což jsem třeba já).
Navíc Ubi je zatím jediná firma, kde hry jako služby fungují. Haló, BioWare, mohl by ses prosím kouknout sem a poučit se, jak se to dělá?

Já respektuju ty, kterým hry od Ubisoftu nesedí, neoslovují a prostě to řeknou. Je to jejich plný právo, stejně jako moje je hrát a milovat ty velký světy, kde roleplyjuju jak sám, tak s dalšími hráči. A nikomu z vás to přece nenutím, nekupujte to, nehrajte, když nechcete.

Nahlásit nevhodný obsah

20923066
Mrkev_666 napsal 4. 10. 2019 v 15.14

Nehraju hry, které obsahují mikrotransakce. Vyber her je obrovský. Po tyhle stejně za rok, za dva, neštěkne ani pes, tak proč do ni ještě sypat prachy.

Nahlásit nevhodný obsah

20923066
Mrkev_666 napsal 4. 10. 2019 v 15.14

Nehraju hry, které obsahují mikrotransakce. Vyber her je obrovský. Po tyhle stejně za rok, za dva, neštěkne ani pes, tak proč do ni ještě sypat prachy.

Nahlásit nevhodný obsah

20864710
Tyros napsal 4. 10. 2019 v 15.14

effa: Stejně samé dokola je Fifa, Borderlands, CoD, Gran Turismo a tuna dalších her, ubisoft se prostě dřží toho, co ví, že u jejich hráčů funguje. Kdyby vyšly Breakpoint jako jen přímočará story FPS hra, tak by zase všichni nadávali, že do*rdali značku

Nahlásit nevhodný obsah

20864710
Tyros napsal 4. 10. 2019 v 15.12

Nevím v singlu není žádný P2W prvek a v mulťáku? Ve finále můžete mít stejně jen 3 perky na sobě, které si odemknete v pohodě za cca 5 hodin hraní..takže jaký P2W?

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 4. 10. 2019 v 14.10

effa: Asi bych neměl nic říkat, jelikož jsem největší kritik Ubisoftu, ale on to hrál a ví o čem mluví. Toť vše, je to vaše diskuze.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 4. 10. 2019 v 13.33

Nikdykde: +1 je pravda, že někde můžou být microtransakce či lootboxy dobře a poctivě nastavené, jenže mají tak špatné jméno všeobecně, že stačí jeden hlas, a začnou se šířit internetem jako lavina. To je výhoda internetu - ve správný čas může každý kojot zahájit revoluci a na každý názor A, je tu stejně dobrý opačný názor B.

Editováno: 4. 10. 2019 v 13.37

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 4. 10. 2019 v 12.08

A abych nezapoměl, XP boosty jsou i ve hře a to ve formě perků (např. zabití pistolí nebo označení dronem), consumables (vyrábíte si v táborech, nebo přípravou v táborech (jídlo dává menší zranitelnost, pití vetší výdrž, taktická příprava XP boost na 60 minut).

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 4. 10. 2019 v 10.14

Já vlastně netuším, co bych si bez toho interentu a moudrých youtůberů (mocně vydělávajících kritiků s reklamou od google a navazujícícm podnikání), od kterých tyhle kraviny pocházejí, dělal.

Já hraju tuto hru jako ultimátku od prvního dne co můžu. Obchod jsem si otevřel a koupil si nějaké barvy na zbraně (v PvP si upravuju třídy a barvama si je odliším) a právě koukal jsem, není tam nic víc co by nebylo ve Wildlands, naopak jsem si myslel, že tam bude víc kosmetiky (důležitou součást Breakpoint je MP).

A je mi 40 a tak nějak jsme zažil třeba korejské hry, které jsou otevřeně p2w a nebo dokonce nákup gránátu v Deus Ex MD (což byla v takové hře kravina a urážka, protože šlo skutečně o single a hra dál neměla žádnou podporu ani ji zdarma nerozšiřovali, jako to dělá u svých her Ubi). Breakpoint není ani jedno z toho. Nebýt internetu, netuším že došlo ke změně definic toho co je to p2w.

Nejlepší kosmetiku a blueprinty najdete pouze ve hře, hraním. Jsou tam například denní mise a úkoly pro frakce, kde vám sypou mnohem lepší a hezčí věci do výbavy než jsou v obchodě. A líbí se mi, že tyhle mise jsou větší výzva, často těžší než příběhovky.

Navíc vedle toho, že Breakpoint má silnou MP složku, tak je to klasický Ubi, tedy po zakoupení hry vychází masivní update her i zdarma, i pro ty co nekupují seasion passy. Případně je možnost věci z obchodu získávat plněním výzev ve hře, nebo střádáním nějaké speciální měny (Odyssey, Willdands - tam dokonce chodí i ta herní měna, což by zde lidi věděli, kdyby to ve skutečnosti hráli). Vzhledem k tomu, jak neustále do hry přidávají masivní obsah, nemám skutečně problém do takové hry zanvestovat pár stovek v jejich obchodě, během stovek spokojených hodin hraní. Rád Ubi podpořím, dělají hry které se mi líbí a s funkčním servisem (porovnejte jak takovej servis funguje jinde, třeba u EA, to je ehm.. nesrovnatelné.

Tedy ve zkratce, ja zajímavej ten střet osobní zkušenosti a moudrosti youtůbu a navázaných medií. Jsem hodně překvapenej, jak se vytrhávají věci z kontextu. A cože to vlastně jsem (nejsem hráč, protože ten by tohle nikdy nehrál a nepodporoval) a cože to vlastně hraju (odpaad, hnuus a recykláty).

Teď mne omluvte, musím si jít vypláchnout oči kachničkou, mám ten sh*t stále v očích.
Bylo by dobré si uvědomit, že youtube a jejich populistická sdělení a hysterické zkratky nejsou dělaná z dobroty srdce, ale jejich motivací je tvrdej zisk a udělaj pro to v té konkurenci cokoliv. Kdyby jim šlo o tyhle principy skutečně, tesaj do Rocksaru proč bere dotace a neplatí daně, nebo stavy v Activision Blizzardu, ale to nedělá, protože tam by nesbírali penízky.


RomanK47: A toto máš prosímtě odkud? Breakpoint do tohodle druhu her rozhodně nepatří, pokud tedy nevěříš firmě google a jejímu božskému youtube. Osobně bych vždycky dal spíš osobní zkušenosti a ne novodobým svíčkovým bábám.

Nahlásit nevhodný obsah

20876978
Dr.One napsal 4. 10. 2019 v 09.57

Nový trik - hra neobsahuje žádné mikrotransakce, ale jen do té doby, než je tam přidáme pár týdnů po launchi...

Nahlásit nevhodný obsah

20838584
RomanK47 napsal 4. 10. 2019 v 09.40

Jo, takový hry mám nejradši, kde když člověk nezačne hrát hned od vydání, tak později už nemá proti ostatním šanci. A než aby to řešili nějak v rámci balancování hry, tak prostě řeknou "utrať dalších 100+ € za mikrotransakce", nejlíp když jde o náhodně generované loot boxy.
Takový hry si můžou strčit někam. Časem asi vážně nebude co hrát, protože všechno bude tímto způsobem zmršený.

Nahlásit nevhodný obsah

7519761
MaxLaMage napsal 4. 10. 2019 v 08.38

K zblití..

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 4. 10. 2019 v 08.26

Kolikpak peněz, jsem utratil za život za mikrotransakce ? É .... 0,-.

Nahlásit nevhodný obsah