Anthem je 5. nejlépe prodávanou hrou roku

17. říjen 2019 12:46 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (11)

Která hra je letos nejprodávanější? Odpověď na tuto otázku je velice složitá, nicméně existují nástroje, jejichž prostřednictvím lze najít alespoň přibližnou odpověď. Tentokrát se podíváme do Severní Ameriky, kde se zajímavými daty přišla analytická společnost NPD Group, jmenovitě Mat Piscatella. Mezi nejzajímavější údaje patří stoprocentně to, že se na pátém místě nachází Anthem od BioWare.

Čísla nasbíraná NPD Group jsou platná od začátku roku do konce srpna, čili nereflektují poslední dva měsíce. I tak je zajímavé sledovat, kdo tradičně nabité jaro „vyhrál“. Nejlépe si vedl Mortal Kombat 11, na druhém místě je Kingdom Hearts 3 a třetí je Madden NFL 20. Čísla bohužel neznáme. Na čtvrté příčce je Tom Clancy's The Division 2 od Ubisoftu, no a pátý už je právě Anthem.

Severoamerický trh má svá specifika, nejpatrnější je to u třetí příčky, kterou obsadil Madden, zbytek je ale i tak vypovídající. Anthem tak za sebou nechal podzimní Smash Bros., únorový remake Resident Evil 2, nebo třeba stálice od Rockstaru, ať už jde o osmé Grand Theft Auto V nebo deváté Red Dead Redemption 2, které svého staršího sourozence nedokázalo překonat.

Anthem přesto překvapil, především kvůli tomu, jaké se „těší“ pověsti. Všichni víme, v jakém stavu hra vyšla a za jakých podmínek vznikala. Nijak zvlášť nepřesvědčil ani update Cataclysm. Přesto si hra cestu k hráčům našla a BioWare se stále snaží o zlepšení. Casey Hudson nedávno tvrdil, že na změnách pracuje velký tým jak v Edmontonu, tak v Austinu, tedy v obou studiích BioWare.

Shodou okolností právě dnes vyšel update 1.5.0, který opět upravuje stabilitu hry a vylepšuje dílčí problémy v hratelnosti. Zároveň Cataclysm v určitých ohledech mění a upravuje, stejně jako mění šance na získání vzácných předmětů. Ale na to, že hra vyšla už v únoru, je změn pramálo. Anthem by více než cokoliv jiného potřeboval, aby se měnil doslova před očima. To se ale neděje.

Zdroj: NPD

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20836016
Khalashnikovf napsal 21. 10. 2019 v 16.35

O o to zas prekvapivy neni. Je to EA a je to naprosto genericky vytvorena hra aby nikoho neurazila. Ze nema napadu ani za nehet? Nezadouci riziko, chladnej kalkul vydelava a diky tomuhle prikladu se na takovy genericky stagor muzel tesit vic a vic ;)

Nahlásit nevhodný obsah

20922717
Endys22 napsal 17. 10. 2019 v 21.23

Ired-icius: Souhlasím. Také jsem to neměl s kým hrát. Tak jsem si odjel single sám. A nebylo to špatný! Jestli někdy bude druhý díl, poučí se z těch pár chyb a věřím, že t bude daleko větší pecka. Hratelnost byla za mě dobrá. Bavilo mě to. Jen málo Javelinů a zbraní. Ale nebudu lhát, že jsem si o hře samotné teď dobu nic nezjišťoval, jen že přidali nedávno další ty věže. Zkrátka jsem si dohrál příběh a pak mě přestala repetetivnost bavit. Čekal jsem na nějaký ten další slibovaný obsah. Ale rozhodně bych tu hru nepovažoval za špatnou. Ba naopak. Strávil jsem u ní přes 35 hodin, který jsem si užil. A to je hlavní.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 17. 10. 2019 v 20.55

Já tak nějak respektuju, že se každýmu líbí něco jinýho.. Anthem sem hrál jako single věc a příběh sem si docela užil. Hrál sem day one na PS4 a před měsícem jsem koupil na PC. A jestli sem pro někoho idiot? tak pro mě je idiotem spousta jiných lidí a je mi to tak nějak jedno :D Jsou to bohužel jen a jen moje peníze, já si rád sám řeknu, co si koupím a co si užiju.. :D

Nahlásit nevhodný obsah

20922717
Endys22 napsal 17. 10. 2019 v 18.22

Nikdykde: Jak říkáš, hezky napsané. O warframu jsem se nechtěl zmiňovat, protože je jasné, že jakožto hráč Warframu a líbivec Destiny si najdu zalíbení i právě v Anthemu. Jak píšeš. A aspoň jsi mi potvrdil, že se najdou tací, kteří si hru užili stejně jako já. Ano, v Anthemu mi zprvu vadili loading screeny pokaždé. Ale vše se hezky vybalancovalo.. přeci jen s tou hrou malinko něco dělaji. A warframe dnes. No škoda psát vůbec. Nikdo nemůže poukázat na větší F2P heu dnešní doby. To co je ve warframu, to je celkově obsah na 2k hodin mmntálně. Mám něco přes 1100 hodin. Ale je pravda, že poslední měsíce moc nehraji, zaměřil jsem se na single hry.. Ale zkrátka Warframe dnes je podle mě na nejvyšší úrovni. A nejrozmanitejší F2P hra, která je. Neuvěřitelný, jak ta hra vypadá vizuálně a co všechno se dá dělat.

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 17. 10. 2019 v 15.58

Já mám rád ten PvE Save the world u Fortnite, to není špatný. Samotný Fortnite BR jsem hrál a taky to není žádná hrůza, vlastně je to docela zajímavá věc, jen jsem tomu nijak nepropadnul.

V Anthem jsem nechal nějakou tu stovku hodin a byl to příjemně strávený čas, navíc fakt zajímavej a krásnej svět a lore. Rád bych odtantud poznal víc, žel zatím nic nevyšlo.
Ale pamatuju když vyšel Warframe nebo Destiny, první roky taky žádná sláva a dneska srdíčko plesá.

Doporučuji nenechat se zaslepovat rasismem (američané jsou něco a podobné odporné věci), případně nenávistí a její následnou racionalizací (naprostá většina kusů Anthem se prodalo hned po vydání, fakt se to nikde nerozdávalo).

Víte, když nepropadáte kampaním na youtube a epileptickým záchvatům některých herních novinářů co propadají skupinovým názorům (David Plecháček byl čestná vyjímka a napsal dobrou recenzi reflektující tehdejší skutečný stav), tak náhle zjistíte že máte hodně docela dobrých her a užijete si je.

Taky bych připoměl, že i samotný novinář Schreier z Kotaku později doplnil, že hodně z toho jak BioWare ničí své zaměstnance se nepotvrdilo (žádné místnosti kam chodí lidé plakat a podobne), že zdroj co měli se ukázal jako tak trochu lživej (najděte si to i českém rozhovoru na konkurenčním webu). Něco se tam sice dělo, chaos u studií EA je vůbec přítomnej vždy, ale ani zdaleka se to třeba nepodobalo tomu, jak hodně se tlačilo v Rockstaru (ale ten se taky snaží napravit a tyhle věci zmírnit).

Nahlásit nevhodný obsah

20922717
Endys22 napsal 17. 10. 2019 v 15.36

VenomSpide: A ano, když hra i u nás teď stojí ve slevě cca 3-4sta korun na všechny platformy, tak to asi v zahraničí bude pro ně nic... co se ceny týká.

Nahlásit nevhodný obsah

20922717
Endys22 napsal 17. 10. 2019 v 15.34

VenomSpide: Jak se to vezme. Já jsem heu předobjednal. A neříkám, že trochu jsem nelitoval. Ale jsem rád, že jsem si tuto hru zahrál. Po gameplayi a vizuální stránce má ta hra něco do sebe. Ale říci, že to je blbost když jsi ani nevyzkoušel na několik hodin, možná tak jedině betu.. No nepříjde mi to moc rozumné. Každý má jiný styl hraní rád. A nelíbí se mi, když někdo řekne o takovéto hře, kde je alespoň nějaký ten příběh a vyvedená grafika, že to je blbost. Tvá definice úplná blbost, tu bych přirovnal k pár hrám. A patří mezi ně kravinky které jsou pro tyto účely dělané, jako je goat simulator,... Že to je zklamání roku ještě z tý hry nedělá úplnej odpad. Jsou daleko horší hry.. Slibovali, to ano. Ale řada hráčů si to nemůže vynachválit. Je to názor proti názoru. Já třeba považuji za takový “cancer” dnešní doby Fortnite, ale abych v příspěvcích o fortnite psal, jaká je hra kravina atd, nebo někomu psal, že to je hňup, jen proto, že hraje dle mého názoru “špatnou”, bezamyslnou hru, to nikomu nevnucuji, protože chápu ten hype, i to, proč to hráče baví. Jen mám k tomu odpor. Ale každá hra má něco do sebe. Tomu věřím.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 17. 10. 2019 v 13.19

effa: Zatím jsem od tebe neviděl ani jeden komentář, který by na něco nenadával. Ty musíš být opravdu příjemný člověk...

Nahlásit nevhodný obsah