Pacifik v rámci BF V vypadá skvěle

29. říjen 2019 18:15 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (9)

Jen necelé dva dny nás dělí od první expanze Battlefieldu V. Už ve čtvrtek se ponoříme do bitev v Tichomoří, což je přesně ta nálož obsahu, který druhoválečný titul od DICE potřeboval. K tomu, aby nás švédské studio ještě více nalákalo, uvolnilo embargo na videa od členů komunity, kteří se minulý týden účastnili speciálního eventu přímo ve Stockholmu.

A jak můžete tušit už dle nadpisu, Pacifik v Battlefieldu V vypadá, bez přehánění, naprosto parádně. Přesně toto by mohl být onen bod zlomu, jenž otočí Battlefield V tím správným směrem. Dle hráčů, kteří si nový obsah mohli už zahrát, se jedná o parádní přídavek, navíc se skvělou atmosférou, která konečně připomíná skutečnou druhou světovou válku. Bez dalšího zdržování vám naservírujeme více než 20 minut z obou nových map, tedy Iwo Jima a Pacific Storm:

Obě mapy byly primárně designované na režim Breakthrough, což je zejména patrné u prvně zmíněné. Právě na Iwo Jimě proběhne vylodění Američanů, jehož postupu budou chtít zabránit vojáci císařského Japonska. Pokud se jim to nepodaří na černých plážích, dojde na bitvu v úzkých jeskyních, jestliže i tam bude útočící strana úspěšná, odehraje se finální útok na kopec s japonskou vlajkou, který je znám díky této slavné fotografii. Battlefield V tak předělává významný historický moment do videoherní podoby.

To druhá lokace, Pacific Storm, se více blíží „klasické“ Battlefield mapě, nicméně na ní pracoval stejný designér, jako na mapě Paracel Storm z Battlefieldu 4, ze které novinka čerpá. Zde může sehrát výraznou roli bouřka, jejíž příchod nás může překvapit kdykoliv během bitvy.

Musíme ještě jednou zopakovat, že ze záběrů jsme nadšení a nemůžeme se dočkat, až konečně do Tichomoří dorazíme. A jak se zamlouvají nová videa vám?

Zdroj: YouTube

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876673
rohaac napsal 30. 10. 2019 v 18.12

Souhlas BF5 je dobrej. Taky se mi hraje líp než BF1 kterej už na disku dávno nemám. Ještě na něm zůstal BF3 a Bad Company 2, ale ty si dám jen vzácně a ve srovnání s nimi nevychází BF5 vůbec špatně ba naopak. Takže jen nechápavě kroutím hlavou co lidem na novém BF vadí. Přemýšlel jsem o posledním COD ale když jsem to viděl (MP) řekl jsem si mám BF5 a je lepší.

Nahlásit nevhodný obsah

20854147
Syca napsal 30. 10. 2019 v 13.01

Papajoey: Souhlas, gunplay v BF V téměř nemá chybu.

Nahlásit nevhodný obsah

20925405
Papajoey napsal 30. 10. 2019 v 11.22

Syca: To máš pravdu Martini henry byl super zvuk. Headshot taky. Ale ja se chtěl vyjádřit přímo k BFV. Nesrovnávat. A když teda srovnat, tak se mi hůře střílelo v BF1 než v BF5. Nevím ale v BF5 lovím mnohem více killů než BF1.

Nahlásit nevhodný obsah

20854147
Syca napsal 30. 10. 2019 v 11.07

Papajoey: Tak to mně se zvuky headshotu více zamlouvaly v Battlefieldu 1. Zvlášť, když jsem jich dosáhl pomocí Martini-Henry, to byla slast. :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20925405
Papajoey napsal 30. 10. 2019 v 10.24

cernikdominik: Na instant gaming to seženeš za 500,- a zážitek mám jako z každého jiného BFka. A tady v tomto BFV mi extrémně sedí gunplay. A celkově na mě hra působí velice dobře. Nenech se odradit a kupuj, je tam spousty zábavy a nejvíce satisfaction zvuk headshotu. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20925507
esmo napsal 30. 10. 2019 v 07.46

Miami Vice: Pěkně napsaný...chtěl jsem koupit BFV jen kvůli tomuto Pacific DLC, ale jak to tak čtu, byl bych ze zbytku hry opravdu zklamanej...
Asi ještě počkám, až to bude opravdu stát jen pár korun :)

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 30. 10. 2019 v 04.01

Mr.sugar: Čím jsem starší, tím víc se snažím nebejt ke hrám zbytečně kritickej, ale BFV měl naprosto otřesnej start. Nejdřív ten problém s nekonečným loadingem, potom ten "Parkinson" bug, dál patche který odstranily jeden, dva problémy a další dva, tři přinesly...

Spousta COMING SOON položek v menu (vehicle customization), nemožnost přepínat challenge během hry, nejvyšší rank na kterej dosáhneš za pouhej měsíc (spíš tejden), i kdybys byl tím nejhorším hráčem všech dob, obsah dostupnej jen za skutečný prachy, určitý herní mody dostupný třeba jen na tejden, BR mode o kterej naopak málokdo stál...

No a málo obsahu jak říkáš. Tohle by se dalo i odpustit, kdyby ten obsah ale za něco stál a byl pěkně rozmanitej. Místo ikonickejch bitev hráči běhali rok po zavátým vrcholku hory někde nad Narvikem, kterej sám o sobě není nijak extra zajímavým místem.

Grand Operations, který jsou Grand fakt jen tím názvem. Nejen, že nemají vůbec žádnou atmosféru, ale ani nedávají smysl. Vyskočíš z letadla (nejlíp z britskýho jako Němec), úspěšně vyhodíš do vzduchu všechny baterie, jen abys v další části operace musel znovu dobejvat tenhle samej úsek mapy, kterej jste už měli v držení předtím. WTF DICE!?

Nebude mnoho lidí, který chtěj od druhoválečný hry nějaký Norsko. Pro zpestření jsou ty fjordy okay, ale jinak každej čeká masakr v klasickejch lokacích jak v písních od Sabatonu. Absence Rusáků takhle rok po vydání je fakt hrůza. Já chci ten masomlejnek na východní frontě, Kanonenfutter all day long, baby!!

Teď jsme se teda laskavě dočkali legendárních, šikmookých, fanatických banzai borců, který mě lákají tu hru zas po dlouhý době zkusit, ale dokáže to udržet mojí pozornost? M1 Garand a jeho tradiční cinknutí bude určitě super, ale tohle už mělo ve hře bejt úplně od začátku. A taky fun torpéda Kaiteny.

Koukni na BF1 - ta hra nebyla dokonalá, ale hned v den vydání jsi tam měl tolik frakcí - Österreich-Ungarn, Osmanskou říši, Amíky, Brity, Němce, Uzenáče...jedna velmoc vedle druhý. A i DLC byly povedený. No a tady v BFV jsi rok měl jen Němce a Brity (v americkejch uniformách). To je dost málo. BFV si hned od začátku zasloužil všechny hlavní strany konfliktu a k tomu všechny ty nezapomenutelný lokace jako Stalingrad atd. Později mohli DICE přihodit třeba Kanaďany, Ukrajince a další méně významný armády.

Možná jsem naivní, ale přál jsem si, aby Operations mode z BF1 byl v BFV ještě o level vejš, co se atmosféry a hratelnosti týče. No a Grand Operations mě jen extrémně zklamaly. Snad jen nutnost nést u sebe brašnu s výbušninou je dobrým prvkem, ale jinak se nedá hovořit o povedeným herním módu, natož aby byl epickej jako třeba závěrečnej útok na pevnost v Monte Grapa, či odrážení nepřátel na nádraží v Ballroom Blitz, zatímco na vás všechny seshora padá konstrukce vzducholodi obklopená infernem. Anebo ty loadingový filmečky "Prega per me mama, prega per Italia." a celá řada dalších. Kolikrát byly i z pohledu několika různejch vojáků - jeden měl smrt v očích, další už se nemohl dočkat prvních výstřelů, jinej odhadoval jak dlouho se ještě bude válčit. To bylo něco fantastickýho tyhle loadingy prostě.

Ty morálku povzbuzující proslovy velitele před zahájením útoku hned po načtení Operations přímo do hry taky neměly chybu!! No a i ty hlášky během boje jako slavná "Cassetta medica.", "Scheiße, das ist Gas!!", "That son of a bitch is an enemy medic!!", "Německy rozvědčik!!", "Kann mich jemand zusammen flicken?", "Have a grenade, fucker!!", "Panzerzug!!" A mnoho dalších. Pro mě v tomhle BFV naprosto pohořel. Nedostatek atmosféry, slavnejch lokací, málo frakcí a úplně pokaženej Operations mode...a k tomu ty bugy. Vím, že teď už je to lepší, ale stejnak to furt není ono. Už před rokem jsme měli dostat plnohodnotnou BF hru, kam jen normálně bude přibejvat DLC a ne tenhle výsměch s Tides of War. Polotovar jako prase.

Takže já jsem dost nespokojenej. Každej BF titul podle skutečnýho konfliktu by měl nabízet rozličný frakce, známý lokace a stavět na povedenejch prvcích z předešlých her a ne je hodit do koše...

Jako čekat rok na 3 japonský mapy...to je fakt soda. A to ve hře zatím ani nejsou ty Sověti, jak už jsem zmínil. A pokuď vím, tak některý z těch novejch map, který do hry přibyly v poslední době nejdou vůbec hrát v Conquestu a nový Grand Operations taky nemaj. To by snad měl bejt základ u každý mapy. Battlefield hry se proslavily velkejma bitvama a ne nějakýma bojůvkama 5na5.

Ach jo DICE, anebo spíš EA?

Editováno: 30. 10. 2019 v 05.48

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 29. 10. 2019 v 22.11

Mr.sugar: hele ale treba Battlefront 2 dostal taky tunu obsahu, v podstate je to dost jina a podstatne obsahlejsi hra nez predtim

Nahlásit nevhodný obsah

14880585
Mr.sugar napsal 29. 10. 2019 v 21.51

Battlefield 5 je první hra po letech, co jsem od EA koupil a nelituji toho. Kdyby EA mělo podobný přístup k dalším hrám, určitě by mi to nevadilo. Na začátku jen málo obsahu, ale hra jako taková byla solidní. Tedy pokud by takto vydávali pořád, méně obsahu na začátek bych jim asi i prominul. Já se teda těším :)

Nahlásit nevhodný obsah