Tipovat prodeje Death Stranding je složité

7. listopad 2019 10:23 / Lukáš Horský / Novinky / Diskuze (7)

Death Stranding je neobyčejná hra i po stránce prodejních odhadů. Ty by se mohly pohybovat různými směry. Plánovaní prodejního potenciálu výše uvedeného titulu bylo pro průmyslového analytika Mata Piscatellyho těžší, než se očekávalo.

Veterán z firmy The NPD Group řekl, že nejnovější Kodžimův produkt by mohl být jedním z deseti nejprodávanějších titulů letošního roku nebo sestoupit do první dvacítky.

„Skóre 84 na Metacritic naznačuje, že by se hra neměla pohybovat na horní ani dolní hranici prodejního spektra, ale kde se umístí, je těžké říci,“ řekl Piscatella pro Gamedaily.biz. Zajímavé zůstává, že Piscatella, který má k dispozici data o americkém herním trhu za každý měsíc, nedokáže přijít s přesnější odpovědí.

Ostatní analytici z Gamedaily mluví o prodejních číslech dva až tři milióny, nejvíce optimistické prognózy šplhají k pěti miliónům. Herní společnosti zřídka zveřejňují údaje o prodejích, nicméně Sony má ve zvyku ukázat prodejní číšla, pokud jsou výsledky pozitivní. Skutečnost se poodhalí již 8. listopadu, kdy hra vychází na PS4. Jaký je váš odhad?

Zdroj: vg247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
1074576
Xspy napsal 10. 11. 2019 v 11.39

Hru jsem si koupil a přiznávám jen kvůli příběhu . Ovšem musím říct , že hra hodně zklamala i po této stránce .Jste vhozeni do příběhu kdesi uprostřed , všichni vás už mají za legendu , všichni se obdivují že dovezeme několik beden , tři roky čekají na informace z města pár kilometrů od nich .... Jste podle rozhovorů poslední kurýr ovšem pracujete pro firmu , kde by poslíčků mělo po světě pobíhat řádově mnohem , mnohem víc ale na cestách jste osamělí , jen po připojení nového místa k síti ( splnění primárního úkolu pro novou oblast) vidíte co vybudovali ostatní ... Existence první expedice na západ po jejichž stopách se už jako jeden muž vydáváte je sice dobrá premisa , ovšem , když si čtěte zprávy co vám mají obohatit pozadí příběhu narazíte na to ,že už před léty o sobě tehdejší účastníci mluvili jako o první expedici ...což je jako by voják z první světové mluvil o své válce jako první světové :/ ....
Navíc do kontaktu s ostatními NPC známými z trailerů tak přicházíte bez vysvětlení pozadí jejich osudů a familiérně s vámi konverzují v oblasti jejich specializace ač je třeba vidíte poprvé ...
Inu silně na mne působí snaha začít vykládat příběh od prostředka jako prvoplánovitá šablona , která bohužel rozhodně není do prostředí zasazena geniálně a jsou chvíle , kdy se postupný rozvoj ovladatelných možností a vybavení ( nikoli schopností postavy jako v každém jiném RPG ) střetává s faktem že kua jste to vy ten badass kterého předchází pověst , o kterou jste se jako hráč ještě ani nezasloužil ...:/
A "make America great again" na pozadí už ve mne vyvolává úsměv šíleného patriota ....:///

Editováno: 10. 11. 2019 v 11.44

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 8. 11. 2019 v 11.12

Věřim, že PC komunita bude hru milovat ale až tam se DEATH STRANDING zaplatí/vyplatí.

Kojima krom toho, že je génius na hry, má zmáknutej i marketing a uměl si už předem dost dobře spočítat, že jako PS4 exkluzivita by to nemuselo být pro konzolového hráče, to co hledá.

Death Stranding je vlastně SPINTIRES, ale místo aut je tu člověk,a SPINTIRES to byl hit. Takovej, že ty prachy rozervaly OOVE (vývojáře) zevnitř. PCčkáři snadněji přijmou obskurdní záležitost.

Editováno: 8. 11. 2019 v 11.16

Nahlásit nevhodný obsah

20921836
oleg.rusov napsal 7. 11. 2019 v 13.49

Endys22: PC prodeje na PS4 neovlivni, tedy rozhodne ne nejak zasadne. Ono lidi kteri hrajou na hernim PC i konzole, zase tak mnoho neni. PC hraci budou spise bonus navic.

Editováno: 7. 11. 2019 v 13.50

Nahlásit nevhodný obsah

20922717
Endys22 napsal 7. 11. 2019 v 13.19

oleg.rusov: Hlavně si řada hráčů čeká na pc verzi.. to bude podle mého také hrát roli. Na hru se teším. Ale je to jak píšete. Bude to pro hromadu úžasná hra. Něco, co jsme nehráli. A pak zde bude řada lidí, která bude nadávat, jaká to je nuda, protože čekali něco více akčního. Já si dokáži předatavit do čeho jdu. A láká mě to především po přiběhové stránce. Vypadá to zajímavě..

Nahlásit nevhodný obsah

20921836
oleg.rusov napsal 7. 11. 2019 v 12.43

Jako Spiderman se to prodavat nebude, ten ma uz temer 15 milionu a to u DS nehrozi.
Ta hra ma k soucasnemu mainstreamu daleko a navic tady je dost silna podzimni konkurence, ktera naopak miri ciste na mainstream a DS bude brat zakazniky. Na druhou stranu si ale nemyslim ani to, ze by Kojima nejak prodejne propadl a tech minimalne 5 milonu na PS4 daji v klidu.

Nahlásit nevhodný obsah

20925405
Papajoey napsal 7. 11. 2019 v 12.04

Taky si myslím, že prodeje budou vysoké. Ale budou na tu hru dva názory, buď to budeš milovat nebo nesnášet. Mě osobně to neláká vůbec, nemoh jsem nikdy přijit chutí na kojimovy hry.

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 7. 11. 2019 v 11.36

Tipovat prodeje není vůbec složité. Hra bude velmi úspěšná, srovnatelná s úspěchem Spider-mana.

Nahlásit nevhodný obsah