Facebook kupuje studio Beat Games

27. listopad 2019 08:30 / Radek Raudenský / Novinky / Diskuze (23)

Jsou to tři roky, co Ján Ilavský s Vladimírem Hrinčárem začali pracovat na hře Beat Saber. Asi nikdo z nich nečekal, jaký hit se z této hry stane, přičemž jen za minulý rok si hra vysloužila 9 ocenění. Tým se spojil i se společností SubPac, která vytváří zařízení dovolující cítit hudbu i neslyšícím. Beat Saber se stal i jednou z vlajkových her Oculus Quest, přičemž spolupráce s Oculusem bude nadále pokračovat.

Facebook totiž oznámil, že kupuje studio Beat Games. To se následně připojí k Oculus Studios jako nezávislé studio. Zatím se vývojáři nikam nestěhují, stále si ponechávají své studio v Praze, a dle slov Oculusu tato akvizice nijak nenaruší další podporu Beat Saberu. „Beat Games je silné studio s potenciálem napříč VR, hrami a hudbou. S prostředky a know-how, které můžeme nabídnout, bude Beat Games schopné dále růst, přidávat více hudby a další možnosti do Beat Saberu.“

V FAQ na stránkách Oculusu se nachází i otázka na krach indie studií po té, co se připojí do velkých společností. „V tomto průmyslu se už nějakou chvíli pohybuji a viděl sem to z první ruky. Ale také sem byl součástí několika neskutečně úspěšných příběhů. My chceme toto: Indie studio se připojí k stejně naladěným spojencům, a společně naleznou cestu, jak posunout VR dál.“ Co se ale nejspíše změní jsou módy, respektive „custom songy“. Facebook prý podporuje modování, které je v souladu s jejich pravidly a zákony. Společnost chce podporovat ty lidi, kteří chtějí vývojářům pomoct při budování jejich aplikace, či inovátory, kteří objevují nové koncepty. Nechtějí ale podporovat takové módy, které porušují práva třetích stran nebo obsahují škodlivé kódy. Reakce veřejnosti jsou různé. Zatímco jedna strana přeje Beat Saberu hodně štěstí a bere tuto koupi jako další příležitost, druhá strana toho lituje, a bere tuto akvizici jako velkou chybu.

Zdroj: Oculus

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 27. 11. 2019 v 10.12

Maklan: Já vím, proto říkám, že doufám, že jim Zuck dá dost prachů...

Nahlásit nevhodný obsah

20925122
Maklan napsal 27. 11. 2019 v 09.55

Mitsurugi: Všichni brečí málo songů, ale otevření pro "Spotify" by nefungovalo. Někdo si myslel že to omezují drahé licence, ale autoři jasně řekli, že hra se musí dělat ručně, testovat a automaticky generovaná dráha je cesta do pekla. Něco jako Audiosurf by ve VR nefungovalo nebo by to alespoň nikdo neobdivoval.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 27. 11. 2019 v 09.40

Tak to doufám, že Zuck jim dá dost prachů na nové songy, jelikož bez custom songů je ta hra prakticky k ničemu.

Nahlásit nevhodný obsah