AAA projekt vedle CP je multiplayerová část

17. leden 2020 14:04 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (1)

Cyberpunk na jaře nevyjde. Pokud se na další opus z dílny CD Projektu těšíte, musíte přečkat prakticky celé léto, než na něj dojde. Těch lét ale bude poněkud víc, pokud se nebudeme bavit o singleplayerové části, ale o části pro více hráčů. Ta je sice vyvíjená souběžně se základní hrou, nevyjde ale do roku 2022.

Dlouhodobě se spekulovalo nad tím, co CD Projekt souběžně se Cyberpunkem 2077 vyvíjí, a ukazuje se, že jde právě o „Cyberpunk Multiplayer“, ať už se výsledek bude jmenovat jakkoliv. Hru pro více hráčů začalo polské studio prozkoumávat zpočátku jen velice obezřetně v rámci nejrůznějších konceptů, až později se tato část dostala do plné produkce. Projekt je tak stále ještě v plenkách.

Vývojáři se o novince zmínili na kratičké tiskové konferenci, kde vyšlo najevo, že tento projekt nabere díky zpoždění příběhové části také výrazné manko. Michal Nowakowski k tomuto řekl: „Jednu věc si nejprve musíme vyjasnit. AAA hra, kterou s Cyberpunkem 2077 vyvíjíme, je opravdu multiplayer pro Cyberpunk. A vzhledem k tomu, že očekáváme vydání Cyberpunku 2077 až v září, a vzhledem k dalším věcem, které přijdou až po tomto datu, si myslíme, že vydání v roce 2021 je pro multiplayer nepravděpodobné.“

Chápeme, že by vás zajímali další detaily, ale CD Projekt zůstal v tomto směru naprosto stručný a více informací neposkytl. Nejprve se tak bude soustředit na hru, která vyjde, doufejme, 17. září na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One. Až poté začne svou pozornost začne pomalu obracet na režim, který by možná mohl být stejně populární, jako je GTA Online – i když oba projekty se jen velice těžko dají porovnávat.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 20. 1. 2020 v 13.16

Představuji si to jako MGSV a jeho multiplayer. Obé využívalo stejného engine, stejných pohybů a stejných lokací jako single player MGSV. Autoři CYBERPUNKU chtějí zajistit aby to, co se hráči naučí v singlu bylo 1:1 s multiplayerem a to zabere čas. To abyste vše měřili pohledem singlu, není zvykem, většinou MP využívá jiných principů a modelů a pravidel, v singlu často není přítomna ani postava hráče, jedná se pouze o soubor hitboxů.

Nahlásit nevhodný obsah