Z GoW by byl podle Barloga skvělý seriál

31. leden 2020 08:56 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (7)

Seriálová adaptace Zaklínače na Netflixu zabodovala, téměř okamžitě zaútočila na nejvyšší příčky žebříčku nejpopulárnějších seriálů na této platformě. Není divu, že Netflix investuje další peníze do druhé série. K tomu navíc vytvoří animovaný film The Witcher: Nightmare of the Wolf. Cory Barlog se nyní nechal slyšet, že stejný potenciál má i God of War.

Kreativní ředitel SIE Santa Monica sdílel tuto myšlenku na Twitteru. Vzápětí pro jistotu dodal, že se momentálně na adaptaci populární značky nepracuje, jde zatím pouze o jeho vlastní přání. „Mimochodem, tohle není žádný náznak nebo něco podobného. Já jenom věřím, že by na základě her vznikla skvělá televizní show, protože jste s postavami strávili velké množství času ve fantastických světech,” prohlásil Barlog. Zároveň se svěřil, jak různá média vnímá. Dle jeho názoru hry, podobně jako seriály, nabízí dlouhodobý vztah s postavami, zatímco filmy jsou spíše něco jako rande. Obě možnosti ale podle něj mohou být skvělé.

God of War z roku 2018 patří mezi nejlépe prodávané hry na PlayStation 4, v květnu loňského roku překonal titul hranici deseti milionů prodaných kusů. Hra byla oceněna také v recenzích, na The Game Awards si pak tvůrci přišli pro ocenění za hru roku.

Cory Barlog si také určitě všiml, jak seriálová adaptace Zaklínače ovlivnila zájem o hru. Počet hráčů třetího dílu v době uvedení seriálu pokořil staré rekordy, dá se předpokládat, že si ke hře našli cestu také lidé, kteří se k ní ještě nedostali. O něco takového by jistě stál také God of War.

Zdroj: Wccftech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878831
michalnezval napsal 31. 1. 2020 v 16.40

Nikdy,kde...tvůj první koment,mě fakt rozsekal:-D:-D:-D...kde si na těch pitomostech byl????:-D:-D:-D:-D;-)

Nahlásit nevhodný obsah

20851060
Legoldos napsal 31. 1. 2020 v 15.46

hlavně ať to nedělá netflix, když už zprznil zaklínače a udělal z něho tuctovou fantasy, tak nevím co by udělal z GoW

Nahlásit nevhodný obsah

20925507
esmo napsal 31. 1. 2020 v 13.32

Nikdykde: Jo já zapomněl, že jsi jen hloupý troll...diskuze zbytečná.

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 31. 1. 2020 v 13.17

Koukám, že jako seriál pro děti to fungovat bude, cílovka se už ozvala.

Nahlásit nevhodný obsah

20925507
esmo napsal 31. 1. 2020 v 12.35

Nikdykde: Udělat z GoW animovaný seriál pro měnší...bravo. Hrál jsi tu hru vůbec nebo jsi chtěl být jen zajímavý?

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 31. 1. 2020 v 12.24

Nikdykde: tys koupil GoW pěti letýmu synovci? ta hra má rating 17+, navíc evidentě si ty hry nehrál, ani o nich moc nevíš, tak na čem zakládáš svůj názor? na tom že za GoW nestojí série knih? Co sem tak viděl tak tvůrci zaklínače na netflixu si jely celkem dost podle svýho, z God of War by se v klidu dal vytřískat seriál o několika řadách.

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 31. 1. 2020 v 11.58

Akorátže Zaklínač je furt založen na poměrně velikém literárním díle a práci dalších scénáristů kolem her i seriálu. Kteří mají rozhodně z čeho čerpat a čeho se držet.

Poslední God of War je amerikanizovaná komerční slátanina inspirované evropskejma legendama a poplatné tématu. Což funguje při vypnutí mozku u hry a jejího rámce, a možná tam je to zábavné, ale do seriálu by neměli co dát, leda nějakou zapomenutou homosexuální epizodu Krata s Panem, z jejichž semene by třeba vzešel nějaký nyní pro změnu sumerský bůžek? Nebo křesťanský dénom? Nebo nějaká paranoidní konspirativní fikce, na jejímž konci by přiletěli mimozemšťané?

Hru jsem kupoval pro svého synovce, ten je z ní ve svých pěti letech nadšený, protože ji hraje s tatínkem a ztotožňuje se tam, s tím jak se ukázalo, Lokim a je pro něj dobrodružství jak společně tam buchaj příšerky.
Tak možná má na mysli nějaký animovaný seriál pro nejmenší?

Nahlásit nevhodný obsah