Brzy začne kompletní přestavba Anthemu

10. únor 2020 19:55 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (23)

Jedna z nejkritizovanějších her loňského roku, multiplayerová third-person akce Anthem, se konečně dočká slibovaného komplexního přepracování. To BioWare naznačovalo už v listopadu, bližší informace jsme se ale dozvěděli až nyní formou oficiálního blogového příspěvku. A před zkušeným týmem rozhodně nestojí jednoduchý úkol.

CEO společnosti Casey Hudson v prvé řadě děkuje hráčům za uplynulý rok (Anthem vyšel 22. února loňského roku) a shrnuje zážitky, které s projektem strávili jeho autoři. Především ale bere v potaz, že i přes četné aktualizace a postupné technické ladění původně poměrně nestabilního titulu hráči touží po vylepšení herního zážitku jako takového. V příštích měsících budou tedy v BioWare pracovat na všech základních prvcích hratelnosti.

Konkrétně Hudson mluví o systému lootu, výzev, odměn a cílů, včetně přepracování klíčových elementů samotné akce. Novinka se zřejmě vymaní z kolonek “aktualizací” a “expanzí”, pravděpodobně tedy můžeme čekat od základů přepracovaný titul, který se stejně pravděpodobně bude mírně distancovat od původní hry.

Ani na tu ale v BioWare nezanevřou. Dle dostupné zprávy pouze studio opouští systém kompletních sezón a místo nich hodlá Anthem zásobit řadou časově omezených eventů a výzev.

Anthem po svém vydání sklidil kritiku u hráčů i novinářů, postupně navíc vytanuly na povrch jisté nepříjemné okolnosti samotného vývoje. V současnosti se hra potýká s pomalým a zpožděným vydáváním slibovaných rozšíření a aktualizací, někteří hráči navíc v posledních dnech upozornili na to, že hru stále, i v půlce února, zdobí vánoční motivy.

Zdroj: Blog BioWare

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20922607
butka1998 napsal 13. 2. 2020 v 13.26

Pár věcí na které jsem narazil tady v koment sekci. "Hra nic nového nepřinesla" - Mno tak nevím v kolika hrách létáte jako Iron Man na jiné planetě a to ne jen v specifických misích, ale pořád. Jediná jiná hra, která má něco podobného a to jen v openworld mapách je Warframe pokud vím.

"Pocit ze zbraní jako v Doomu." - Netvrdím, že by to nebylo hezké. Ale to je něco co se v 3rd person multiplayer hře moc nevidí (třeba u Division si na tohle nikdo nestěžuje) a asi to bude mít nějaký ten důvod. Je v celku logický, že už jen kvůli tomu, že je to 3rd person tak ten pocit prostě nikdy nebude takový. Třeba zpětný ráz prostě tak moc nepocítíte.

"Všechny zbraně jsou to samé." - Hmm tak to nevím, jestli se ti co to psali a hráli dostali k legendárním zbraním, ale budiž. Každopádně diverzita zbraní a hlavně efektů se od legendární úrovně ukazuje a je moc pěkná. Ať už se jedná o gaus rifle elektrický kanón velikosti BFG z Doomu nebo scout rifle která má šanci vyvolat na pozici zasaženého blesk (to jsou jen dva z mnoha příkladů).

A zase narážím na to, že ta hra nemá šanci se vzpamatovat i přes horkotěžký start. S tím musím prostě nesouhlasit. Tu šanci má a snad se to povede. Povedlo se to Destiny 2 s datadiskem Forsaken a povedlo se to postupně Warframu (hlavně v období Second Dream a PoE). Tak proč by se to nepovedlo další hře, která by se dala zařadit do stejného žánru? Je fakt, že mě zklamali například s nedodržením roadmap, ale té hře se pořád aktivně věnují a poslouchají i komunitu a co si přeje. Tak snad se jim verze 2.0 povede.

Nahlásit nevhodný obsah

20874536
Minstriel napsal 11. 2. 2020 v 18.08

Ocelotr NN: souhlas. Mass Effect měl slabé souboje ale fajn příběh a dobře napsané postavy.
U Anthem mi to přijde takové nevím. Celkem hezká grafika a mimo ní nic... prázdno :/

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 11. 2. 2020 v 14.22

Minstriel: +1 Pocit střelby jako v DOOMu. jak málo firem to umí. V případě ANTHEM a MASS EFFECT je to střelba do želé. Jakmile "želé" dojde HP, "želé" umře. A je jedno jestli je "želé" kovové nebo biologické, vždy je to jen "želé". Jediné na co se "želé" při střelbě zmůže je jakési cukání. E.E.E.eeeeeee (E je jeden cuk, taktovaný danou zbraní hráče).

Editováno: 11. 02. 2020 v 14.26

Nahlásit nevhodný obsah

20874536
Minstriel napsal 11. 2. 2020 v 14.09

Ocelotr NN: hrál jsem tenkrát demo a z nudy odinstaloval, to se mi u Mass Efect 1, 2 a 3 opravdu nestalo. Bavilo me prozkoumávat svět a lore, zkrátka byl jsem pohlcen.

Anthem potřebuje:

- pocit ze střelby jako v Doomu. Každá zbraň by měla mít svoje a nepřítel by měl jasně dát najevo např: ztrátou končetiny že opravdu ten laser ze zbraně má koule :).
V novém Doomu dokonce ulítávají kusky z démonů po zásahu.
Ať dají vyřešit střelbu ID.

- lepší tvorbu postavy a opravdu žijící města. Barva na suit za x euro spíš nasere než potěší.

Hra se snažila okopírovat kde jaké mmo, ale nepřidala žádnou přidanou hodnotu. Třeba se to jednou časem zlepší a všichni se potkáme bok po boku při bránění hlavního města před invazí serfujících sexy vampů v bikinách.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 11. 2. 2020 v 13.14

Problém ANTHEMU je, že potenciální nový zákazníci, už po něm nešáhnou. GAME AS SERVICE potřebuje 3x 4x tolik lidí, aby ji udrželi při životě. Spousta z nás ji nehrálo (ANO) a stejně o něm víme vše. MEDIOCRE, přinejlepšim. Nemá cenu zkoušet, hlasy na internetu hovoří jasně a i když nemusí mít pravdu, pověst ANTHEMu je pošramocena. Možná za to můžou trollové na internetu, ale to už je jedno. Najde se jen málo lidí, co bude ochotno do ANTHEMu investovat a hrát ho roky. Nevylučuju, že se ANTHEM grandiózně vrátí, ale dovede udržet pozornost hráčů tak aby se zaplatil ? Viz. DESTINY jak dlouho trvalo než se vyhrabalo z bláta a to se BUNGIE safra otáčelo, aby to dalo dohromady.

Gunplay v Mass Effect stojí za prd a je to vyjma kecání gró gameplaye. Nevim proč bych měl věřit, že GUNPLAY ANTHEMU za něco stojí, když recenzenti se do jednoho shodují, že stojí za stejnej prd, každá zbraň je prašť jak uhoď a předchozí zkušenost s hrami od BIOWARE velí - BIOWARE NEUMÍ STŘÍLEČKY. Lítání hru nedělá.

Zcela nové hře s použitím stávajících modelů se nebránim.

P.S. Vyměňte engine, Frostbite (FROSTBITE hatuje většina hráčů na fórech ANTHEMu) je "on the ground" pakárna a lítání v openworldu ji nesvědčí.

Editováno: 11. 02. 2020 v 13.23

Nahlásit nevhodný obsah

20875708
Jaroslav Burda napsal 11. 2. 2020 v 12.14

Překvapuje mě, že tady už není 150 tisíc hejtujících příspěvků. Za mě je to jednoznačně dobrá zpráva. Anthem, ať si říká většina, co chce, má neuvěřitelný potenciál. Předně: vynikající svět, parádní lore, nádhernou grafiku, skvělý soundtrack, který lze (narozdíl od mnoha jiných herních OST) poslouchat i samostatně. Gunplay a schopnosti obleků vůbec nejsou špatné, létání je přímo skvělý požiteček. Za mě vede především hodně pestrý a opravdu krásně navržený svět. Mají rozhodně na čem stavět. Osobně bych byl nejraději, kdyby z toho udělali RPGčko, což se samozřejmě nestane, ale pokud dodají lepší questy a poladí především odměny, aby jedna zbraň nebyla jako druhá, vůbec mi nebude vadit se do světa Anthem vrátit.

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 11. 2. 2020 v 11.53

Jay7485: Pro nové hráče to možná může být horší než dosáhnou potřebného levelu, ale end game komunitu má a lidi to pořád hrajou, to si zase vedle. Hrál jsem zrovna včera seasonal event a spojilo mě to ani ne za 10 vteřin.

Nahlásit nevhodný obsah

20877398
Jay7485 napsal 11. 2. 2020 v 11.38

Drew7878: Jakou komunitu? Už před půl rokem to člověk hrál sám, protože tam nebyl nikdo, s kym by ho to seskupilo.

Editováno: 11. 02. 2020 v 11.42

Nahlásit nevhodný obsah

20925107
bluetomcat napsal 11. 2. 2020 v 11.28

Jinak aby tu zase nepadal názor, "ty jsi to nikdy nehrál, tak to nemůžeš posoudit". Jen jedno doplnění, hru jsem koupil na "stránce co prý krade klíče k hrám" za necelá 4 eura a musím uznat že ta hra je špatná po všech směrech a musím se ztotožnit se všema negativníma recenzema. Ano hra ze začátku baví zábava je to ale tak na den, maximálně dva. Rozepisovat co je na té hře špatné je zbytečné, bylo to mnohokrát řečeno. Ale zažíval jsem naprosto stejné pocity jako u hry Hellgate London kde se ještě EA neschovávala za jiné vydavatele. Hype byl naprosto neuvěřitelný, vypustili do světa demo co bylo velice zdařilé, vydalo komiks co předcházel hernímu ději, naprosto boží filmečky které na tu dobu byly velice zdařilé. A nakonec se z toho vyklubala prachsprostá mlátička s RPG prvky, postav bylo hodně ale stejně se s nimi bojovalo prakticky stejně hra měla generické a nudné prostředí, stupidní nepřátelé, odfláknuté úkoly a naprosto stupidní příběh. Nepřipomíná vám to něco? U Anthemu je jediný dobrý to že má povedený herní svět na který je mnohdy radost koukat, jinak je to naprostá nuda.
Ale jak říkám, zázraky se stávají, možná se z Anthemu stane hra ke které bych se vrátil aspoň abych jí dohrál.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 11. 2. 2020 v 11.25

Včera sem si zapl, na zkoušku, dal jsem jednu z prvních misí a nedočkal sem se matchmakingu, takže sem musel sólo .. dost průser, když onlinovka už nemá hráče, kteří hrají singlový mise .. nedovedu si představit, dneska to koupit a zkusit se to hrát. Naprosto jinej zážitek, takhle osamoceně .. uvidím zase večer, nelámu nad tím hůl, pocit z letu i střelby je pořád hodně dobrej :)

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 11. 2. 2020 v 10.45

Twice: Nějaký humbuk ale tohle udělá a začne se o tom zase mluvit. Nehledě na to, že tu hru si koupilo mraky lidí a další mraky k ní mají přístup skrz Origin access, takže to jsou taky lidi, které můžeš získat zpátky. Podívej se třeba na No Man´s Sky, to mělo podobný průběh. Teď už zbývá "jenom" jedna věc, udělat to dobře.

Nahlásit nevhodný obsah

20880283
Twice napsal 11. 2. 2020 v 10.36

Drew7878: Přijde mi, že úplně nechápeš jak fungují dnešní trendy. Do měsíce od vydání je po veškerém humbuku a hlavní kupní síla je pryč. Pak tu máš už jen skalní fanoušky a hatery, které ti novou krev do žil už moc nenalijí kor když příliv nového obsahu je roven nule.

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 11. 2. 2020 v 10.06

tomas.hluchnik: To teda nevím, jestli by s jejich současnou pověstí přilákalo nějak extrémně více hráčů. Tady už mají naopak komunitu, které na tom záleží a pokud to bude dobré, nové hráče postupně získáš.

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 11. 2. 2020 v 10.03

Anthem má výborný základ. Lore je vlastně nelincencovaný příběh ze světa Star Wars, tvůrci jsou velkejma fanouškama. To vysvětlení "síly" je tu naprosto geniální.

Jestli to přestaví do lepší podoby a stále ponechají v rámci origin předplatného, ohromná spousta lidí tak dostane za prár šupů vyjímečnou a zábavnou hru, která je bude bavit hrát i objevovat – a to je to co je na tom důležité. Ti co hru už mají dostanou update a hromadu spoluhráčů.

Tohle snad nejde zkazit a pokud ano, tak pak už by skutečně hry asi neměli dělat vůbec.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 11. 2. 2020 v 09.40

jako přeju aby se jim to povedlo, bioware potřebuje nějakou výhru a dycky je lepší mít dobrý hry co si můžem zahrát než špatný hry nad kterejma se max zasmějeme, můj problém je, že to na pc nerozjedu a na ps4 si neplatím ps+, takže pokud součástí jejich velkýho přerodu nebude přestup na f2p tak si to asi stejně nezahraju

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 11. 2. 2020 v 09.40

Ja jsem spis pro tu prestavbu nez pro zruseni hry. Byla by skoda to univerzum nevyuzit. Nehlede na to, ze kdyby Bioware oznamili novej projekt uz ted by rostl seznam lidi co si ho nikdy nekoupi, protoze vi jak dopadly ty predchozi.

Editováno: 11. 02. 2020 v 09.42

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 11. 2. 2020 v 09.30

"hru znám pouze z youtube a diskuzí a mám na ni názor, sladěný s ostaníma – a to je důležité"

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 11. 2. 2020 v 09.29

Drew7878: jenže přestavba ti k tomu nepřiláká takové množství novych hráčů narozdíl od oznámení úplně nové velké hry

Nahlásit nevhodný obsah

20875587
Drew7878 napsal 11. 2. 2020 v 09.24

Souleater325: Proč zase nový projekt? Anthem má skvělý základ, na kterém se dá stavět a taky už má nějakou komunitu hráčů. Byla by škoda to jen tak zahodit, pokud to udělají správně, bude to bomba. Neuvěřitelně špatný start už zpátky nevezmou, ale pořád se to dá napravit.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 11. 2. 2020 v 08.41

michalnezval: Souleater325: bluetomcat: +1 Koukám, že na ANTHEM panuje stejný názor. Ale co, BIOWARE rozjede svoji "game as service", i kdyby čert na koze jezdil, bez ohledu nakolik má pošramocené jméno.

Nahlásit nevhodný obsah