Mafia III vyexpedovala 7 milionů kusů

22. květen 2020 13:15 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (0)

Prezident společnosti Take-Two Karl Slatoff se v nedávném rozhovoru s investory podělil o zajímavé plány do budoucna. Vydat do pěti let 93 her, to je slušné předsevzetí. Promluvil také o prodejích GTA V, které dosáhly celkového počtu 130 milionů prodaných kopií. Je jasné, že se nic dalšího z portfolia Take-Two tomuto milníku nevyrovná. Ani hry série Mafia.

I o této značce Slatoff mluvil, třeba o prodejích třetího dílu. Přestože jsou čísla na hony vzdálená městské akci od Rockstar Games, vývojáři z Hangar 13 se také nemají za co stydět. Vyexpedováno bylo 7 milionů kopií.

Třetí díl byl sice výrazně kritizován, například pro svou repetitivní hratelnost, kvůli níž se řada hráčů nedokázala prokousat až k samotnému závěru. Kvalita hry se nicméně nemusí odrazit v číslech z prodejů, i průměrný titul může dosáhnout na zajímavé cifry.

Je tedy jasné, že společnost se značkou počítá i do budoucna. Slatoff ji označil jako „neuvěřitelně úspěšnou” franšízu, o což se zasloužily všechny díly. Plánovaný remake jedničky je dle jeho slov v podstatě kompletní předělávka původní hry, zmínil například, že se počítá s novým dabingem a řadou dalších maličkostí. V této souvislosti nezapomněl podotknout, že mají vývojáři s předělávkou hodně práce.

Otázkou zůstává, zda se značka v budoucnu rozroste o další regulérní díl. Zvěsti o čtyřce se objevují pravidelně, nejčastěji se mluví o zasazení do 70. let minulého století, přičemž údajně mělo jít o Las Vegas. V této souvislosti se spekulovalo o inspiraci filmem Casino. Není ale jisté, zda je tento projekt stále ve hře.

Zdroj: Wccftech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!