Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

The Sinking City dnes vychází na PS5

19. únor 2021 09:00 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (1)

Když ukrajinské studio Frogwares vydalo předloni svůj poslední titul The Sinking City, bylo znát, že na zajímavý námět na hru nemusí předznamenávat i elegantní zpracování. Množství bugů a tristní nevytěžení otevřeného světa tvořily pouze zlomek problémů, které hru provázely. I přesto si však své fanoušky našla, což nepřímo dokládá i skutečnost, že hra dnes zamířila na PlayStation 5.

Next-gen verze detektivního příběhu s příměsí Lovecrafta je na PlayStation Storu k nalezení už nyní. Za svých přibližně 1300 Kč, které zaplatíte za základní edici, můžete očekávat nativní 4K rozlišení, 60 snímků za sekundu, povšední úpravu grafiky, rychlejší načítání a podporu ovladače DualSense  zde bez bližšího popisu podporovaných funkcí. Řadíte-li se mezi skalní fanoušky, může dohledat i edici Delux, jež k základní hře přibaluje všechen vydaný DLC obsah.

Vývojáři rovněž potvrdili, že majitelům PS4 verze nebude z legálních důvodů nabídnut upgrade na PS5 verzi. Lze předpokládat, že jde o důsledek dřívějšího sporu Frogwares s někdejším vydavatelem The Sinking City, společností Nacon.

Přestože si u nás The Sinking City ve své dobové recenzi neodneslo zrovna zářné hodnocení, je možné, že přesun na výkonnější platformu a čas na odladění hru alespoň z části vytříbil. Buď jak buď, nehodláte-li věnovat pozornost pohledu do minulosti, stojí za to připomenout, že Frogwares ve svých dílnách momentálně pracují na rozšíření série Sherlock Holmes. První epizody prequelu moderní trilogie známého detektiva bychom se měli dočkat ještě v tomto roce.

Zdroj: PushSquare

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 19. 2. 2021 v 09.56

Podle videí na YT jsou rozdíly naprosto minimální. 60 FPS a rychlejší načítání jsou podle mne jen samozřejmé důsledky rychlejšího CPU/GPU a SSD. Myslím, že nové vydání PS5 verze jen umožnilo Frogwares odstřihnout se od vydavatele, který má asi práva na PS4 a něco málo snad vydělat. Nic víc.

Editováno: 19. 02. 2021 v 09.57

Nahlásit nevhodný obsah